H2O team potapljanje

Misija Palagruža 2017

  • Avtor
    Prispevki
  • #9442

    Jure Daić
    Admin

    Tudi letos sem si privoščil en teden oddiha na Palagruži. Tokrat smo šli v močnejši zasedbi z ženskami. Tako smo bili 4-je lovci (2 zagrižena) in 4 ”dopustniki”. Rib smo lovili nekoliko manj kot prejšnja leta. Prve tri dni smo imeli zelo močan severni veter, močne valove in tok. Te tri dni smo imeli tudi internet in dober telefonski signal. Tako sem lahko objavil sliko gofa na FB. Naslednje jutro je veter prenehal in 4 dni nisem dobil signala.

    Ker imam novega rolerja, ki je specializiran za zobatce sem se posvetil predvsem njim. Skoraj vsak dan je padel kak lep komad. Uspelo mi je uloviti celo 2 komada z enim strelom. Večina jih je bilo med 1kg in 2kg, par pa jih je bilo večjih.

    Letos sem dosti časa posvetil iskanju gofov in računal sem na kakšno jato +50kg komadov. V sredo dopoldan sem dobil zobatca 4,5kg na šuljo in sem klical Tarasa, da mu povem kako sem ga dobil. Pogovarjala sva se o velikih gofih in je rekel, da bo sedaj 100% en padel. 10min pred popoldanskim lovom sem še menjal laks na puščici (za vsak slučaj). Na čeki mi najprej pride na stel zobatec cca. 1kg in ga pustim, ter čakam na kaj večjega, 10s pozneje se prikaže gof. Ko je plaval proti meni sem mislil da sanjam. Ostal sem presenetljivo miren, čeprav sem vedel da se lahko zakomplicira. Ko sem ga imel v rokah na površini, se je začelo pravo veselje. Po veselju pa večurno delo s filetiranjem dolgo v noč,… Lahko bi rekel, da mi ga je poslalo morje, vaga je pokazala 50kg in meril je 170cm.

    Kmalu objavim tudi video z ulovom gofa in zobatcev,….

    LP Jure

    #31862

    Jure Daić
    Admin

    še,…

    #31863

    Jure Daić
    Admin

    Še podvodne,…

    #31864

    Mojster, vsa čast.

    Upam da bo video hmalu. Prejšnji video ki ste ga naredili sva z 6 letnim sinom velikokrat pogledala. Tako da zna tamal oba komada peti :smoke:

    In sedaj hoče skoz z menoj it lovit. Posledično pa nič pametnega ne pade na ašto :mrgreen:

    #31865

    agajsak
    Član

    Bravo Jure! Vrhunsko.

    #31866

    bububear1
    Član

    Bravo.

    Kdaj veš da si norc?

    Takrat ko se z jage vrneš pa ulov z karjolo k avtu voziš?

    Jeb.e.š portapeš, uvajš karjolo kot obvezno opremo za PR?!.

    Čestitke in kapo dol z tak/e ulov/e.

    P.s: Printam tvojo sliko z ribo za na steno v graži.

    #31867

    godfather
    Član

    Živijo

    :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

    čestitke za takšen ulov

    #31868

    Jure Daić
    Admin

    Danes sem objavil video iz letošnje Palagruže.

    [youtube]gOwKti4tpc4[/youtube]

    LP Jure

  • Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.
X
vrh