-
AvtorPrispevki
-
07/12/2010 ob 20:59 #7578
Martin MaliČlanZa lažje vodoravno plavanje pri DNF in DYN je dobro, da se plavalec vsaj približno dobro obteži. Vrhunski plavalci se za to pripravljajo na vsaki tekmi. Amaterji pa imamo dovolj samo enkratno približno “umerjanje”.
Od Jureta sem dobil nekaj slik in navodil, predvsem ustnih.
Za utež za okrog vratu rabimo:- 1. Šibre cca 3kg
- 2. Zračnico od kolesa (bicikla)
- 3. gurtna, oz. trak širine približno 2,5 cm dovolj dolg, da pride okrog vratu + za vpetje v plastična klik elementa, kot pri nahrbtnikih. Bolje, da je malo predolg, kot prekratek. Jaz imam gurtno dolgo cca 80 cm, kar je preveč. Prednost pa je ta, da jo manjkrat polnimo s šibrami.
- 4. nekaj vezic (vsaj 5)
- 5. lepilo, jaz sem uporabil kar silikonsko. Ni potrebno, da v trenutku zlepi in drži kot pribito.
- 6. Lijak za lažje dodajanje šiber v zračnico. Lahko si ga naredimo iz plastenke.
- 7. Tlačilka za avto. Uporabil sem električno + polnilec za akumulator.
- 8. Po potrebi 5cm širok Tesaband lepilni trak. Nekateri ga ne uporabljajo. Imajo boljše zračnice kot jaz
- 9. Priporočam kakšno dovolj dolgo palico ali vrv ali žico kot pripomoček za vlečenje ali porivanje gurtne v zračnico.
- 10. Kombinirke in škarje
- 11. Plastična klik elementa – podobno kot pri nahrbtnikih.
[img]http://www.shrani.si/f/13/vm/1BPDaCEa/pb160052m.jpg [/img] Postopek:Zračnico odrežeš tako, da je malo krajša od gurtne.
Potem narediš vozel na enem koncu gurtne in jo potegneš skozi zračnico. To sem naredil s črno palico (glej sliko na kateri so vsi sestavni elementi in pripomočki).
Spodnji del, pri vozlu, sem zalepil s silikonskim lepilom ter z dvema vezicama. Vezice morajo biti ob vozlu na daljšem koncu gurtne gledano od vozla.
[img]http://www.shrani.si/f/3V/113/2aUrlOEm/pb160054m.jpg [/img] Nato sem vezice odščipnil s kombinirkami in oblepil z lepilnim trakom. Začasno, zaradi bolšega tesnenja, sem konec še prepognil in dodal še eno
vezico, ki sem jo po končanem delu odstranil. Ta konec je tako tesnil.
Poleg tega sem imel malo prekratko gurtno. Zato sem uporabil ščipalko. Lahko pa bi tudi odrezal par centimetrov zračnice.
[img]http://www.shrani.si/f/S/zC/2WJoByM9/pb160055m.jpg [/img] Potem sem zračnico napolnil s šibrami. Ker je zračnica ozka, ne grejo vse šibre vanjo.
Zato je bilo potrebno polnenje s šibrami večkrat ponoviti.
[img]http://www.shrani.si/f/1T/QX/3s2xRY7b/pb160056m.jpg [/img] Naslednji problem je tesnenje pri pumpanju. Zračnico moraš dovolj stisniti ob cev tlačilke, da se zračnica začne napihovati kot balon.
Šibre že mend pumpanjem zdrsnejo navzdol. Ko ob gurtni pumpaš zrak v zračnico, ker je gurtna porozna, gre zrak ob gurtni ven. Zato sem gurtno namazal s silikonskim lepilom.
Po prvem polnjenju:
[img]http://www.shrani.si/f/2Z/HH/3t2WUqcg/pb160057m.jpg [/img] Po drugem polnjenju:
[img]http://www.shrani.si/f/36/k4/4YiSfG2t/pb160058m.jpg [/img] Po tretjem plnjenju:
[img]http://www.shrani.si/f/1L/XZ/2omDhsmT/pb160059m.jpg [/img] In po zadnjem polnjenju:
[img]http://www.shrani.si/f/c/135/4aqpGCQJ/pb160060m.jpg [/img] Potem sem na zornji konec dodal dve vezici in jih obdal z lepilnim trakom, prav tako tudi vso zračnico, kjer so šibre.
[img]http://www.shrani.si/f/J/sY/1kJNRFVq/pb160061m.jpg [/img] Odvečno zračnico sem odrezal. Odstranil sem dodatno vezico na spodnjem koncu in dodal plastična klik elementa. Ob klik elementih sem gurtno enostavno zašil. Ker je bila gurtna sedaj predolga, sem jo enostavno zapognil preko cele odebeljene uteži in ponovno oblepil. Končno je bilo moje remek delo zaključeno.
[img]http://www.shrani.si/f/2A/Hh/1bUrnY3i/pb160062m.jpg [/img] Prabljen čas za izdelavo:Za provo utež sem porabil celo popoldne, ko pa sem bil gotov in sem jo preizkušal v dnevni spobi, je počilo in vse šibre so se usule po tleh. Grrrrr. Žal pa nimam nobene slike razen počene zračnice.
[img]http://www.shrani.si/f/3R/Gq/4Fxb09xT/pb160051m.jpg [/img] Za drugo, čez nekaj dni, sem porabil le dve uri
in tudi dokumentiral s slikanjem.Dobil sem dodatno motivacijo za plavanje pod vodo. Prej sem 50m preplaval z muko le enkrat na trening ali pa tudi to ne. Sedaj gre veliko lažje in seveda večkrat.
Pri mojih 89kg in višini 191cm sem kar dobro zadel težo. Mogoče bi lahko dodal še nekaj šiber. Skupna teža je 2,6kg.
lp, m
08/12/2010 ob 07:38 #24115
Matej B.ČlanDobr jo je razmesarlo 😆 , kolko časa si pa šibre pobiral:love: Po sliki sodeč si uporabljal zračnico 26* 1.0 ( cesta), bolje uporabit kako mtb zračnico 26*2.0+.
lp in se vidimo danes na bazenu
16/12/2010 ob 07:21 #24116
Jure DaićAdminMartin super, da si napisal celoten postopek izdelave. Mogoče se bo še kdo odločil za svoj neck weight. Sam sem izdelal uteži zelo podobno kot ti. Spodaj dodajam še slike posameznih korakov izdelave uteži. Kot zanimivost lahko povem, da sta meni počili dve uteži ena v dnevni sobi, druga pa na bazenu. LP Jure
16/12/2010 ob 07:24 #24118
Jure DaićAdminMatej B wrote:Dobr jo je razmesarlo
😆 , kolko časa si pa šibre pobiral:love: Jih verjetno še ni pobral v celoti. Mene pri vsakem sesanju preseneti vsaj ena šibra,…
😆 07/01/2011 ob 11:38 #24119
ggregaČlansuper navodila – od obeh. porabil res malo časa za izdelavo.
a je nujno treba utež oblepiti z lepilnim trakom (glede na to da sem uporabil MTB zračnico)?
ne bi rad, da se mi razleti na bazenu. po moje me bademajster ubije.
lp g
07/01/2011 ob 11:50 #24120
Matej B.ČlanPo moje ti ni treba, če nisi notri napokal dosti več kot 2,5 kg. Nekatere Juretove na fotkah so pa precej napokane z šibram . Nekateri dajo celo eno zračnico čez drugo, da imajo dvojno steno za ziher…. in pa lepši izgled.lp
08/01/2011 ob 22:36 #24121
Sport BillyČlanKupiš si termoskrčljivo elektro-izolacijo v cevi ustreznega premera, ki jo povezneš preko zračnice. To segreješ z industrijskim fenom in se ti pri 160 stopinjah lepo prileže okrog. Mislim, da je to najboljša zaščita pred predrtjem zračnice. Tudi izgled je boljši kot pri lepilnem traku. 02/06/2011 ob 19:03 #24122
ZOISČlanZanima me kje dobite šibre in plastični klik s trakom (npr. če viška nahrbtnikov nimaš )?Kolikšna naj bi bila približna teža uteži za 70kg težko osebo…če prav razumem je treba preizkusiti v vodi različne obtežitve, povprečje pa naj bi bilo okrog 2,5kg
💡 ?Hvala za odgovor!
02/06/2011 ob 19:07 #24123
Jure DaićAdminKlipsno v Baumax, OBI, Bauhaus, šivilske trgovine,… LP Jure
13/02/2013 ob 21:27 #24124
KillaČlanMeni je ta tema postala aktualna, pa me zanima, če obstaja alternativa v uporabi nahrbtnika, da se ne je*bem s vsem tem skupaj 13/02/2013 ob 23:22 #24125
Jure DaićAdminZa rekreativne namene je dobra rešitev. Če želiš kaj več pa je potrebna vratna utež. Jaz sem v zadnjem času zrihtal cca. 100kg šiber, sedaj pa jih zelo težko nabavim. LP Jure
08/03/2013 ob 19:12 #24127
KillaČlananzlovar wrote:http://www.elektroplastika.si/sibrni.html tukaj se lahko nabavijo šibre
😉 Lp, Anže
po čem pa? Ker jaz sem razmišljal, da si jih bom verjetno kar sam naredil.
11/03/2013 ob 08:47 #24128
anzlovarČlanTrenutno imajo na zalogi šibre premera 5,6 mm. Cena za kg šiber je 11,50 EUR (v ceno ni vštet 20% DDV). Cena velja franco najihovo skladišče.
11/03/2013 ob 12:18 #24130
Jure DaićAdminJaz lahko zrihtam šibre za 5 EUR/kg. Trenutno so boge zaloge, se bo pa kaj nabavljalo,… LP Jure
-
AvtorPrispevki
- Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.
Dogodki
Ob tem času ni dogodkov