H2O team potapljanje

Državno prvenstvo 2011

Ta petek in soboto (25.-26. november) je H2O team v kopališču Pristan v Mariboru organiziral bazensko mednarodno tekmovanje v potapljanju na vdih, ki je hkrati štelo tudi za državno prvenstvo 2011. Na tekmovanje se je prijavilo 16 tekmovalcev iz Slovenije, Hrvaške in Srbije. Pomerili so se v vseh treh bazenskih disciplinah. Najbolje se je odrezal Samo Jeranko, član društva DPR Tjulnji iz Ljubljane, ki je osvojil naslov državnega prvaka v vseh treh disciplinah (DNF: 133 m, STA: 6min 16s, DYN: 192 m) in v skupnem seštevku. Odlično so nastopili tudi člani H2O teama, Jure Daić je osvojil tri srebrne medalje (DNF: 130 m, STA: 6min 2s, skupni seštevek) in eno bronasto (DYN: 154 m). Matej Bergoč je osvojil srebrno medaljo v DYN (163 m) in dve bronasti (STA: 4min 37s, skupni seštevek). Martin Mali pa je osvojil eno bronasto medaljo (DNF 75 m). V ženski konkurenci se je odlično odrezala debitantka, članica H2O teama, Maša Šorn, ki je z preplavanimi 104 m postavila nov državni rekord v dinamični apneji s plavutmi (DYN).

Slovenski tekmovalci so se odlično odrezali tudi v mednarodni konkurenci, kjer so pobrali skoraj vsa odličja. Le v statični apneji je zmagal Hrvat Tomislav Sviličić z doseženim časom 6min 30s.

Več informacij in rezultate najdete na forumu.