
Tudi letos smo se udeležili apnea tekmovanja v Nišu. Sodelovalo je 36 tekmovalk in tekmovalcev iz Rusije, Bolgarije, Srbije, Hrvaške in Slovenije. Tokrat je bilo tekmovanje po pravilih CMAS! Iz Slovenije smo se tekmovanja udeležili le trije: Robert Tašič, Žan Petek in jaz.
S Katarino, Krešimirom, Mihovilom in Mateo smo se domenili, da gremo skupaj in enega vzamemo v naš avto. To je bila odlična poteza za zbližanje. Odpotovali smo že v petek sredi dneva. Potovanje BP.
Prvič smo tekmovali po pravilih CMAS-a. Nekaj nervoze in opozarjanja drug drugega zaradi malo spremenjenih pravil. Saj ni nič posebnega, samo na nekaj posebnosti moraš paziti.
Start za vse discipline je v oknu treh minut, pri AIDI samo 10 s. Če pri AIDI v oknu 10 s potopiš obraz, je to znak za začetek potopa. Enako velja pri CMAS-u v oknu treh minut! Če pri CMAS-u startaš po preteku treh minut, si diskvalificiran. Po izplavanju na površje, velja za vse tri discipline, da moraš od pete do desete sekunde udariti rumeno okroglo ploščo, ki ti jo ponudi pomočnik sodnika. Ploščo dobiš pred nos takrat, ko je čas, da se jo dotakneš. Sodnik šteje od 5 do 1 in od 1 do 5. Če se plošče ne dotakneš v tem oknu 5 sekund, si diskvalificiran. Naslednjih 15 sekund sodnik porabi za kratek razgovor s teboj. Kako ti je ime itd. S tem preveri, če si priseben.
Samo pri DYN moraš s seboj nositi lahko utež, dobiš jo od sodnika. Sodnik jo postavi na tla preden se pripraviš za vstop v vodo. Tvoje stvar je ali jo boš vzel ali ne. Brez uteži ni rezultata. Utež zatakneš med dva prsta in jo odvržeš preden z glavo pogledaš iz vode. Jaz se navadno pri obratu odrinem od stene z desno roko, zato sem utež zataknil v levo med prstanec in sredinec, pa me je motilo, ker imam prstan. Utež sem premaknil med sredinec in kazalec. Ker pa sem navajen, da dam desno roko na levo. Zaradi upora uteži pa je bolje, da jo skriješ med obe roki. Torej sem moral dati levo roko na desno. Med samim potopom pa je bilo nekaj nelagodja zaradi uteži, ker sem se bolj ukvarjal z utežjo kakor s pravilno držo rok – iztegnjene v špico. No sedaj pa konec nakladanja.
Prvi je nastopil Robert v DNF. Odplaval je svoj PB in skoraj potopil usta ter v zadnji sekundi, ne sekundi, trenutku udaril po rumenem krogu. Uf, sem že mislil, da bo diskvalificiran, reči pa mu nisem smel nič. Grrrr. Toda izteklo se je dobro. Tudi v DYN je naredil svoj PB, v statiki pa se mu ni poklopilo. Zmožen je veliko več! Jaz sem vse potope opravil blizu PB in sem zelo zadovoljen. DNF čez 100 m in STA skoraj 5 minut. Žal ta vikend Žan ni imel sreče.
Rezultati.
Prvi dan, DNF:
1. Mikovil Turčinović 150 m
2. Danail Edrev 134 m
3. Bruno Šekvić 130,8 m
4. Martin Mali 108 m
7. Robert Tašič 100 m
13. Žan Petek 67 m
Drugi dan, STA:
1. Bruno Šegvić 6:59
2. Mihovil Turčinović 6:08
3. Denail Edrev 5:46
6. Martin Mali 4:55
7. Robert Tašič 4:55
12. Žan Petek 4:00
Drugi dan, DYN:
1. Danail Edrev 198,6 m
2. Bruno Šegvić 177 m
3. Robert Tašič 154,5 m
6. Martin Mali 125,1 m
8. Žan Petek 108 m
Skupno – ženske in moški:
1. Katarina Zubčić 499,80 točk
2. Bruno Šegvić 475,40 točk
3. Danail Edrev 471 točk
5. Robert Tašič 372,50 točk
6. Martin Mali 351,1 točke
18. Žan Petek 271 točk
Rezultati so tudi na FB “Naissub Apnea Cup“!
Med podelitvijo so nas presenetili Rusi, ki so vsakemu, ki je dobil kolajno, dali majhno darilo – plavalne kape, … Presenečen, sem bil, ker sem tudi jaz, brez kolajne, dobil darilo – plavalna očala.
Po večerji, ki je bila v bifeju ob bazenu, smo se z rokovanjem poslovili od vseh in odšli domov. Domov sem prišel ob 3:30.
0 responses on "Naissub Apnea Cup - Niš, 29.-30.3.2015"