H2O team potapljanje

Home redesign H2O team forum KLUB IN ČLANI tečaji Tečaji potapljanja na vdih in tečaji podvodnega ribolov 2014

Tečaji potapljanja na vdih in tečaji podvodnega ribolov 2014

  • Avtor
    Prispevki
  • #29199

    Jure Daić
    Admin

    Ta vikend smo zaključili s tečaji potapljanja na vdih do septembra. Na morju sta bili ponovno 2 skupini tečajnikov (letos že 12 in 13 skupina). Ponovno smo se imeli odlično in vikend je minili prehitro. Na morju pa je že pravo poletno vzdušje in turistična sezona je že polnem teku. Zadnji čas da se umaknemo. :D

    LP Jure

    #29200

    Jure Daić
    Admin

    Tečaji podvodnega ribolova na morju so v polnem teku. Danes je tečaj zaključila druga letošnja skupina, jutri pa začnemo že z novo skupino. Na tečaju smo se imeli odlično, večino časa smo preživeli v vodi, preostanek dneva pa smo pripravljali morske dobrote. Jedilnik je bil zelo pester:

    1. dan ribe na gradelih in dagnej na buzaro

    2. dan ribe na gradelih in ribja juha

    3. dan ribe na gradelih in črna rižota

    Kapitalnih ulovov tokrat ni bilo, smo pa se nastreljali porcijskih rib. Bilo je par priložnosti za res super ulove a jih nismo izkoristili. Rib smo se prenajedli, tečajniki pa so domov odnesli še par kg rib.

    LP Jure

    #29201

    Jure Daić
    Admin

    Prejšnji vikend smo zaključili s tečaji podvodnega ribolova do jeseni. Ponovno smo se imeli odlično in morskih dobrot smo se pošteno prenajedli. En dan tečaja smo imeli čisto bonaco in posledično manj rib, dva dneva pa smo se lepo nalovili. Meni je največji užitek ulovit zobatca med tem, ko tečajnikom kažem tehniko lova in ta vikend sta prišla na čeko 2 manjša, večji pa so ostali izven dometa. Tečajniki so imeli pred tečajem zelo malo lovskih izkušenj a so kljub temu prav vsi nalovili lepe porcijske ribe.

    LP Jure

    #29202

    Jure Daić
    Admin

    Objavljeni so urniki tečajev jesen 2014. Več informacij na sledečih povezavah:

    – Začetni tečaj potapljanja na vdih: https://www.h2oteam.com/tecaji/tecaji-potapljanja-na-dah/#Datumi

    – Tečaj podvodnega ribolova: https://www.h2oteam.com/tecaji/tecaj-podvodnega-ribolova/#Datumi_PL

    Prijavite se lahko preko spletne prijave: https://www.h2oteam.com/tecaji/spletna-prijava/ ali na jure@h2oteam.com. Število mest je omejeno. Na voljo so tudi darilni boni.

    LP Jure

    #29203

    Jure Daić
    Admin

    Zdravo!

    Danes začnejo jesenski tečaji potapljanja na vdih in podvodnega ribolova.

    Podvodni ribolov teorija https://www.h2oteam.com/tecaji/tecaj-podvodnega-ribolova/

    – 9.9. Maribor

    – 13.9. Ljubljana

    – oktober Ravne na Koroškem

    Podvodni ribolov praktični del na morju https://www.h2oteam.com/tecaji/tecaj-podvodnega-ribolova/

    – 24.9. do 26.9. Krk (še samo 1 prosto mesto)

    – 29.9. do 1.10. Krk (še samo 1 prosto mesto)

    Potapljanje na vdih https://www.h2oteam.com/tecaji/tecaji-potapljanja-na-dah/

    – vikend 12.9. do 14.9. Ljubljana (še samo 1 prosto mesto)

    – 15.9. do 18.9. Maribor – Ptuj

    – vikend 19.9. do 21.9. Nova Gorica

    – vikend 10.10. do 12.10. Ljubljana

    – 13.10. do 15.10. Kranj

    Zainteresirani pohitite s prijavami.

    LP Jure

    #29204

    Jure Daić
    Admin

    Jesenski tečaji so v polnem teku. Najprej je bil na sporedu tečaj podvodnega ribolova. Kljub temu, da je že konec septembra, ima morje še vedno dobrih 20°C. Ker smo imeli skoraj ves čas čisto bonaco je riba nekoliko slabše delala, smo pa kljub temu nalovili več kot dovolj rib. Vsak dan smo se jih prenajedli, kar je ostalo pa so tečajniki odnesli domov. Prvi dan smo jedli ribe na gradelih, drug dan vrhunski brodet, tretji dan pa ribe na gradelih in hobotničino solato. Več pa v slikah.

    LP Jure

    #29205

    Jure Daić
    Admin

    Čez vikend so bili na vrsti tečaji potapljanja na vdih. Na morju sta bili ponovno 2 skupini tečajnikov. Spremljevalci so prišli na morje, do so izkoristili lepo vremensko napoved in so se cele dneve namakali v vodi. Vse skupaj nas je bilo na morju 47 ljudi, saj je veliko tečajnikov s seboj pripeljala družine. Skoraj vsi tečajniki so se brez težav potopili globlje od 20m. Nekateri so imeli v soboto več težav pri izenačevanju pritiska a se jim je v nedelje izenačevanje odprlo in so prav tako dosegli 20m. Vsi trije vodje tečaja smo uživali in se tako kot tečajniki naužili morskih globin.

    LP Jure

    #29206

    majkl
    Član

    Adijo, kaki lušti. Naslednji vikend se najbrž vidimo… 8)

    #29207

    medhotman
    Član

    Bombastično :P

    #29208

    Jure Daić
    Admin

    Včeraj je s tečajem zaključila še druga jesenska skupina tečajnikov praktičnega ribolova na morju. Kljub temu, da je bil že prvi oktobrski dan, smo imeli pravo poletno vreme. Tri dni brezvetrja in sonca je bilo idealno za dopust a ni idealno za ribolov. Rib smo nalovili dosti in smo se jih pošteno najedli, dosti pa so jih tečajniki odnesli domov. Jedilnik je bil ponovno pester, ob klasičnih svežih ribah pečenih na gradelih so tečajniki pripravili odličen brodet in hobotničino solato.

    LP Jure

    #29209

    Jure Daić
    Admin

    Vikend je bil rezerviran za tečaje potapljanja na vdih. Kljub temu da je že oktober smo imeli skoraj poletne temperature vode in zraka. Preživeli smo zelo prijeten vikend poln morskih užitkov, dobre volje in veselja. Tečajniki so ponovno nizali zelo lepe potope in postavljali osebne rekorde enega za drugim, na koncu jih je večina šla preko 20m globine.

    LP Jure

    #29210

    andrejak
    Član

    Hvala Jure, Alenka in Jernej za super izvedbo tečaja. Na tečaj sem šla brez pričakovanj, celo nisem vedela, če bom zmogla 15m. Ampak sem se v vaših rokah počutila zelo varno, način potapljanja in postopnega poglabljanja, vseh vaj pod vodo, vašega supporta pod vodo itd. je res idealen in lahko spravijo še takega skeptika kot sem bila jaz, na 25m globine…brez matranja :). Res super in…komaj čakam na naslednje podvige!

    Andreja

    #29211

    sharky009
    Član

    Pozdravljeni

    Najprej se zahvaljujem Juretu za odlično izpeljan tečaj podvodnega ribolova.

    Z podvodnim ribolovom se ukvarjam približno 3 leta, ampak takšnih uspehov še nisem zabeležil , kot pa v tem vikendu ribolova. Pri večerjah smo se vedno hecali z prebiranjem kosti , zdaj pa upam da je z tem konec.

    Zveš tudi ogromno informacij , kako ribe živijo in se gibljejo, itd…

    Priporočam vsakemu , ki bi rad naredil korak naprej…

    P.S. – ko sem prinesel domov svoj ulov, mi je moja rekla, opa velike ribe, a boš šel za 1. november tudi kaj v morje, ….

    #29212

    sharky009
    Član

    [attachment=0]CAM11426-400.jpg[/attachment]
    [attachment=1]CAM11386-400.jpg[/attachment]
    [attachment=2]CAM11374-400.jpg[/attachment]
    [attachment=3]CAM11388-400.jpg[/attachment]

    #29213

    sharky009
    Član

    [attachment=0]CAM11416-400.jpg[/attachment]

    #29214

    Jure Daić
    Admin

    Matej iz skupine 3.-5. oktober je posnel kratek film med tečajem.

    [youtube]IqZJeyMMOg8[/youtube]

    LP Jure

    #29215

    Jure Daić
    Admin

    Za letos so tečaji končani. Minuli vikend sta bili na morju še zadnji dve skupini tečajnikov. Vsi trije vodje tečaja smo na morju zelo uživali in se naužili morskih globin tako kot tečajniki. Moje ima za drugo polovico oktobra neverjetnih 20°C in skoraj vsi smo se v morju kopali tudi brez oblek. Potapljanje v tako topli vodi v oktobru pa je prava uživancija pred zimsko sezono! Tako kot vedno je bilo vse super in za nami je še en nepozaben vikend.

    Letošnja sezona je rekordna tako po številu tečajnikov kot po lepem vremenu med tečaji. Pomlad in jesen, v času ko se izvajajo tečaji, sta imeli neverjetno lepo vreme, takega se ne spomnim.

    LP Jure

    #29216

    Mona
    Član

    Ekola, tečaj je za nami….

    Na kratko, tečaja sem se udeležil z namenom bolj varnega podvodnega ribolova, vendar kaj takega nisem niti pod razno pričakoval… Kar se tiče podvodnega ribolova, utegne biti od sedaj naprej mnogo zanimivejši :D vendar vseeno, varnost je na prvem mestu, brez pretiravanj, da ne bo sambe… 😆 Iz tečaja odneseš pač toliko kolikor želiš, mene osebno ja ta zadeva še veliko bolj fascinirala kot sem pričakoval. Ko enkrat vidiš/doživiš kaj lahko, do kam lahko, enostavno ˝padeš not˝!! TO je TO!! O pričakovanjih sem se kar pošteno presenetil, prvi potopi od 7 – 10 metrov, brez problema, uau… potem vedno globje, pridemo do 15m, ali je to mogoče?? 😮 , si rečem, Luka bod pametn, haha… in tako naprej. Potem se človek počasi spozna, se umiriš, skoncentriraš na dihanje in pičiš…., nič, gremo naprej proti 20m, 23m, 25m, na koncu pridem do 27m… rezerve je še dovolj… NORO!!!

    Video je tudi v izdelavi, pripopam!!!

    Jure, Toni, Alenka, še enkrat en velik hvala za vse!!! Defenitivno se udeležim training campa, z veliko željo tudi advance freediverja…

    SUPER STE!!

    Nič, zdj pa trenirat naprej…

    Lp., Luka Kuroš…

    #29217

    mitja68
    Član

    Pozdravljeni!

    Tudi jaz sem se udeležil zadnjega začetnega tečaja potapljanja na vdih in…niti malo mi ni žal. Noro, neverjetno dobra izkušnja!

    Podobno kot Luka sem se tečaja udeležil zaradi boljših rezultatov in varnosti pri podvodnem ribolovu in vsekakor sem dobil tisto kar sem iskal in še mnogo več. Pred tečajem si nisem upal niti pomisliti, da bi se potopil 20m ali več. Sedaj vem da se lahko. Na začetku sem imel nekaj težav z izenačevanjem že pri nekaj metrih globine, ki pa sem jih s pomočjo odlične ekipe uspešno premagal. Moj najglobji potop je bil 21m :) s čimer sem več kot zadovoljen in sedaj vem, da so še rezerve. Tečaj je zanimiv od začetka do konca. Najbolj zanimivo mi je bilo, koko človek skozi tečaj spoznava samega sebe in kako vse skupaj deluje, dosega postavljene meje in jih prestavlja višje in višje.

    Ker sem s srcem v podvodnem ribolovu, si želi v prihodnosti udeležiti tečaja podvodnega ribolova…bomo videli.

    Zaenkrat pa…res hvala Juretu, Alenki in Toniju, ki so nas uspešno popeljali v nove globine, pa tudi Juretovi družinici, ki mu stoji ob strani in ga podpira.

    Vsi skupaj ste super in zagotovo se še vidimo!

    Lp, Mitja Opalk

    #29218

    Pertl
    Član

    -23 m fantastika, vendar ti trojica (Jure, Alenka in Toni) naredita fantastiko v realnost. Udelezil sem se tega tecaja predvsem zaradi varnosti pri podvodnem ribolovu in tudi zaradi mojega osebnega rekorda. Tecaj toplo priporocam vsem, ki imajo enake zelje, saj ljudje ki so tam obvladajo zadevo in so res carji. Jure hvala lepa za dobro izvedbo inupam, da se kmalu vidimo.

    Hvala se enkrat

  • Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.
X
vrh