H2O team potapljanje

Home redesign H2O team forum KLUB IN ČLANI tečaji Tečaji apneje in podvodnega ribolova 2015

Tečaji apneje in podvodnega ribolova 2015

  • Avtor
    Prispevki
  • #8827

    Jure Daić
    Admin

    Objavili smo termine tečajev potapljanja na vdih in podvodnega ribolova za pomlad in poletje 2015. Tečaji bodo potekali po celi Sloveniji. Podrobnosti o tečajih in točni termini so objavljene na spletni strani https://www.h2oteam.com/tecaji/predstavitev-instruktorja/. Dodatne informacije in prijava: 031 827 392, info@h2oteam.com.

    Vsi, ki bodo plačali akontacijo za tečaj potapljanja na vdih do 1.2. dobijo 10EUR popusta.

    Podvodni ribolov

    Teoretični tečaj:

    – vikend 28.3. in 29.3. Nova Gorica

    – 31.3. do 2.4. Maribor

    – vikend 11.4. in 12.4. Ljubljana

    – 23.4. in 24.4. Ravne na Koroškem

    – vikend 20.6. in 21.6. Ljubljana

    Praktični tečaj:

    – 2.6. do 4.6. Krk

    – 23.6. do 25.6. Krk

    – vikend 3.7. do 5.7.

    – 6.7. do 8.7.

    LP Jure

    #30243

    Jure Daić
    Admin

    Ta teden začnejo tečaji. Skupine na morju se hitro zapolnjujejo. Če se želite prijaviti in se še niste dajte pohitet.

    LP Jure

    #30244

    Jure Daić
    Admin

    Ta vikend nas je bilo na predavanjih v LJ nekoliko več in smo se na bazenu razdelili v 4 manjše skupine. Odkrili smo par novih talentov in se naučili veliko novega.

    LP Jure

    #30245

    jean
    Član

    Jure, najlepša hvala!

    Še sedaj ne verjamem česar sem bil sposoben v bazenu pri statični apnei po tvojih teoretičnih, praktičnih in video predavanjih.

    Če bi mi kdo rekel pred tečajem, da sem tega sposoben, mu ne bi verjel ;)

    Komaj čakam na morski del.

    Jean

    #30246

    Jure Daić
    Admin

    Začela je sezona tečajev potapljanja na vdih na morju. Minuli vikend je bil na vrsti tečaj v Portorožu, ta teden pa se nadaljuje serija tečajev na Krku. V Portorožu smo preživeli zelo lep vikend in skupaj uživali v morskih globinah. Več pa v slikah. DC Divestrong bi se zahvalil za vso pomoč in suport!

    LP Jure

    P.S. Jaz sem bogatejši za novo izkušnjo. Iskanje izgubljenega pasu na -28m v mulju pri vidljivosti 1m. Po sreči sem ga našel v prvem potopu.

    #30248

    PhotoDingo
    Član

    Tako, pa je za nami tudi morski del tečaja.

    Vreme nam sicer ni bilo tako zelo naklonjeno, vendar smo bili vztrajni.

    Orkanska burja in dež, zaradi katerih je bil Krški most nekaj časa zaprt, nas nista odvrnila od tega najbolj zanimivega dela tečaja.

    Voda se je pošteno ohladila, tudi vidljivost ni bila najboljša.

    Prvi skok v morje, malce šoka zaradi hladne vode in že smo v popolni opremi z Juretom in ekipo odšli proti novim podvigom naproti.

    Prestali smo tečaj in tudi potapljaški krst. Voda še nikoli ni bila tako slana :).

    Slikce in video pa kmalu.

    Hvala Jure in ostala ekipa, bili ste mega.

    Dingo

    #30249

    PhotoDingo
    Član

    Kot obljubljeno, posredujem link za ogled videa :scool:

    [youtube]JEIFzggN9IM[/youtube]

    Enjoy

    #30251

    alan
    Član

    Kot ponavadi: nepozabno. Vedno nekaj novega odkriješ, vedno nekaj novega izveš, vedno nekaj novega se naučiš. Predvsem pa sproščena družba in razpoloženje, ki dá moč in energijo, da premagaš tudi tiste nizke temperature (mimogrede, grrrr, rokavice sem pozabil doma 👿 – sam sem si bil kriv). Po tem nadaljevalnem tečaju komaj čakam training kamp v toplejših vodah sredi meseca avgusta in druge priložnosti – morda se zmenimo še za en obisk Y-40, da se spet srečam s prijatelji.

    Hvala vsem inštruktorjem, Juretu še posebej za organizacijo in vsem, ki ste mi delali družbo.

    Alan

    #30250

    Jure Daić
    Admin

    Moja največja skupina H2O team tečajnikov do sedaj. S tečajniki smo delali 3 inštruktorji, 4 inštruktorji v pripravi in 1 asistent. Na morju pa je bila 1 skupina nadaljevalnih tečajnikov in 1 skupina začetnikov. Močna internacionalna zasedba SLO, SRB, BIH in CRO. S tečajniki iz Srbije in BIH smo delali teorijo in bazenske vaje med tednom. V petek pa je najprej sledil šok zaradi zaprtega mosta na Krk, saj je pihala orkanska burja. Na srečo so ga kmalu odprli in tečaj je bil izveden nemoteno, saj je zaliv kjer poteka tečaj v zavetrju za skoraj vse vetrove. Samo morje se je ohladilo iz prijetnih 19°C najprej na 14°C, do nedelje pa se je voda segrela na 17°C.

    Tečaj je potekal tako kot vedno v sproščenem vzdušju, brez zapletov in z rutinsko dobro voljo! :D :D :D

    LP Jure

    #30252

    Jure Daić
    Admin

    Tečaji na morju so v polnem teku, med tednom je bila na Krku naslednja skupina. Ponovno smo se imeli odlično, uživali smo v dobri družbi in morskih globinah.

    LP Jure

    #30253

    Po nekaj prespanih nočeh se še vedno zbudim z nasmeškom na obrazu….. Svetovno je bilo in niti v sanjah si nisem predstavljal tako hitrega napredka! :D :D :D

    #30254

    Jure Daić
    Admin

    Ta vikend sta bili na vrsti ponovno 2 skupini tečajnikov. Morje se je segrelo na 20°C in tudi zunanje temperature so postale poletne. Ponovno smo uživali v morskih globinah, dobri družbi in sproščeni atmosferi!

    LP Jure

    #30255

    amarjeti
    Član

    Pozdravljeni.

    Letos sem se odločil, da se udeležim začetnega tečaja potapljanja na vdih. Začeli smo s teorijo. Ko sem pred pričetkom pogledal urnik, sem videl, da ima namen Jure predavat skoraj 12 ur v kosu…sam imam opravka s študenti na fakulteti, pa sem si mislil ”pa ta ni normalen” 🙄 Tiste deževne, hladne predvelikonočne sobote je teh 12 ur minilo kot bi mignil. Polno novih, zanimivih stvari… vsaj zame. Končalo se je z youtube posnetki sambe in izgube zavesti pri potapljanju…naravne zakone je potrebno spoštovat in delati v sožitju z njimi je bil zaključek. Sledil je odhod na bazenski del. Sproščanje, statika, dinamika s plavutmi, pa brez, pa vaja izenačevanja pritiska v bazenu na 4m. Tu sem že malce sumil, da tole izenačevanje z glavo navzdol zame ne bo mačji kašelj. In tako sem čakal morski del z dvomi o tem, kako bo na večjih globinah. Vmes po navodilih pridno vadil dihanje in naredil tudi kak CO2 trening.

    Na morju sem preživel ves čas v skupini ”dopolnilnega pouka”, kjer smo vadili izenačevanje pritiska. Na noge je šlo brez problema, z glavo navzdol pa nikakor. Temu je po moje botrovalo malce nesproščenosti v vodi pa verjetno tudi dejstvo, da sem bil malce prehlajen pretekle dni. Da ne bo pomote, investicija v tečaj se je 110% izplačala…novo doživetje, prijetna družba, sproščeno vzdušje, odlična organizacija in vodenje, veliko novih stvari, katerih vseh sicer nisem mogel zaradi omejitve v celoti preizkusiti…tako da drugo leto pridem spet na morski del :). Če ne drugače, bova z ženo zamenjala vlogi, jaz kot spremljevalec in ona kot tečajnica :)…vsaj tako pravi sedaj in upam, da jo ne mine :).

    PS: Slačenje neoprena je pa ena huda, smešna stvar…predvsem moram, preden potegnem zgornji del čez glavo, dobro vdihniti, da zdržim tistih 30 s preden se me kdo usmili in mi priskoči na pomoč… ni kaj, to je potapljanje na vdih 😆 in bo potrebno še nekaj vaje.

    Jure, hvala in lp

    Aleš

    #30256

    Jure Daić
    Admin

    Med tednom smo imeli tečaj podvodnega ribolova. Imeli smo pravo dopustniško vreme, 100% bonaca, kar ni idealno za ribolov. Vseeno smo se imeli odlično in smo se pošteno najedli morskih dobrot.

    LP Jure

    P.S. Morska srna in morska divja svinja, na poti iz Cresa na Krk.

    #30257

    Jure Daić
    Admin

    Tečaji se vrstijo en za drugim. Na morju je že več kot en teden pravo poletno vreme in tudi morje se je temu primerno segrelo. Ta vikend sta bili na morju ponovno 2 skupini tečajnikov in tako kot vedno smo se imeli odlično!

    LP Jure

    #30258

    senttrox
    Član

    Še enkrat hvala za super vikend. Strokovno, direktno, jasno in brez balasta.

    Po mojem mnenju vredna investicija v dodatno znaje. Riiiibeee —- pazite seee… :realmad:

    #30259

    Jure Daić
    Admin

    Za nami je še en tečaj PL na morju. Tako kot vedno smo se imeli odlično in smo se najedli rib. Tokrat smo dobrih 5 min s čolnom vozili ob mečarici, ki se ni potopila.

    LP Jure

    #30247

    Jure Daić
    Admin

    Čez vikend smo se ponovno potapljali. Na morju sta bili 2 skupini tečajnikov, temperature v vodi in na kopnem pa poletne.

    LP Jure

    #30260

    marusic
    Član

    Bom napisal se mojih 5centu glede tecaja..

    Ker sem tudi sam ze vec let trener (sicer v popolnoma drugacnem individualnem sportu) sem tokrat zelo uzival kot ucenec :D zato na to stvar gledam tudi s tega zornega kota.. Vem kako je splanirat in izpeljat bilokaksen tecaj, trening ali tekmovanje… ni enostavno. Sploh z odraslimi ljudmi, ki smo en bol pameten kot drug. Z otroci je lazje.

    Tako da, vse pohvale za perfektno izpeljan tako teoreticni kot bazenski in morski del tecaja. Na vsako se tako butasto ali resno vprasanje smo dobili zelo konkreten in posten odgovor. Videt je, da se predaja znanje z duso in srcem in ne z denarnico, kar je danes nazalost vedno bol pogost pojav. Odnos, ki so ga vodje oz. Jure vzpostavili med nami je bil profesionalen in hkrati prijatelski, kar je zelo tezko pripeljalt do takega njivoja. Tudi tako individualen pristop do vsakega od nas, bi si vsak samo zelel. Tle smo ga bili delezni in to od prve do zadnje minute. Z moje strani samo globok priklon in pohvala. Uzival sem vsako sekundo.

    Kar se pa osebnih rekordov in pridobljenega znanja tice. Pred tecajem sem se ze ukvarjal z apneo in podvodnim lovom, tako da sem si za zakljucek tecaj zadal prej nedosegljive cilje. Presegel sem jih vse, tako statiko, dinamiko kot globino…konkretno. Zal mi je samo tega, da se tecaja nisem udelezil ze prej.

    Jure in kompanija, HVALA

    #30261

    Jure Daić
    Admin

    Med tednom smo ponovno lovili ribe. Na tečaju ribolova na Krku smo se pošteno prenajedli odličnih rib!

    LP Jure

  • Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.
X
vrh