H2O team potapljanje

Home redesign H2O team forum POTAPLJANJE NA VDIH – APNEA Svetovno prvenstvo v bazenskih disciplinah – Beograd 2015

Svetovno prvenstvo v bazenskih disciplinah – Beograd 2015

• Avtor
    Prispevki
  • #8959

gnioco
    Član

V preteklem tednu se je v Beogradu odvijalo svetovno prvenstvo v potapljanju na dah v bazenskih disciplinah. Slovenske barve so branili Samo Jeranko, Andrej Ropret, Alenka Artnik in Robert Tašič.

Prvi dan so bile na sporedu kvalifikacije za dinamiko brez plavuti (DNF). Žal se našim favoritom ni izšlo vse po sreči. Alenka se je ponesrečil protokol na 132m, Samotu pa pri 171m, kar bi zadoščalo za uvrstitev v finale, Robert je odplaval 109m.

Drugi dan, v dinamiki z plavutmi (DYN) je padel nov državni rekord, Samo je odplaval 229m in se uvrstil v B finale. Alenka pa je odplavala 150m, kar žal ni bilo dovolj za finale.

Zadnji dan kvalifikacij je bila na sporedu statika, kjer je blestel Samo z 7:41 (uvrstil v A finale), ter Robert z okroglimi 6:00.

Po dnevu pavze je sledilo finale v enakem vrstem redu (DNF,DYN,STA). Slovenske barve je tokrat zastopal samo Samo Jeranko v disciplini STA. V napetem razpletu se je uvrstil na odlično tretje mesto z 8:08, obenem pa postavil nov državni rekord (prejšnji Tomaž Jereb, 8:03). To je bila tudi prva medalja iz bazenskih disciplin za Slovenijo.

Član

Me nekaj časa ni blo na forumu, zdaj pa izbrskam tole “novico”… brez čestitk? No, en velik poklon za prvo medaljo od mene!

#30605

Jure Daić
    Admin

Vse čestitke Samu tudi iz moje strani, vrhunska STA in še boljša uvrstitev!!!

Sem mislil o SP napisat novico in prispevek, pa zaradi preobilice dela ne uspem priti do tega. Naši tekmovalci so bili vrhunsko pripravljeni in pričakovali smo več DR. Samo je imel na začetku SP nekaj težav potem pa mu je šlo vedno boljše in na koncu nas je prijetno presenetil s prvo bazensko medaljo na SP. Ropret je bil v top formi in pričakovano je bilo A finale. Ponoči pred SP so mu ukradli nov avto in dalje ne rabim razlagat,… Alenka je super trenirala imela odlične rezultate in ponovno smo imeli velika pričakovanja. Zadnjih 14 dni se ji ni poklopilo tako kot bi se moralo in je glava ni ubogala. Robert je naredil super STA in DYN.