H2O team potapljanje

Robinson 2014

  • Avtor
    Prispevki
  • #8678

    Jure Daić
    Admin

    Martin wrote:

    Zdravo.

    Glede na to, da se Jure letos ne namerava udeležiti Robinzona, se bomo morali organizirati sami. Ali je že kdo prevzel organizacijo?

    Čoln 3, z Robinzona 2013 (Milan Hernaus, Martin Pereza, Martin Potočnik in Gregor Kovačič) je že v ogrevalnem krogu.

    Kako je z ostalimi čolni oz. posadkami?

    Kje in kdaj se dobimo? V katero smer gremo?

    LP

    Martin

    Letos sta iz Robinsona izpadla 2 standardna čolna. Tako sta trenutno fiksna 2 čolna, mogoče pa se najde še kak. Plan je sledeč: Zbor v okolici Vira in potem proti severnim otokom, kjer še nismo imeli Robinsona. Točna pot bo določena, ko bo znana vremenska napoved. Če je kak interesent s čolnom se naj javi na jure@h2oteam.com in mu damo še lovskega sopotnika na čoln. Odhod na morje je v četrtek 17.7. popoldan. Pričetek Robinsona pa v petek zjutraj. Lovi se cel petek, soboto in nedeljo glede na časovne zmožnosti.

    LP Jure

    #29624

    lampich
    Član

    Evo jaz se pridružujem robinsonu, enega člana posadke že imam, še dva mesta imam na čolnu. Tako da se mi javite na privat sporočilo ali email lampich@gmail.com če bi se pridružli ekspediciji.

    Čoln je maestral 490 , tako da mislim da 4 gremo lahko gor bp.

    LP, Jernej

    p.s. Štartali bi iz otoka Paga oz. Šimunov, kjer imam čoln in se pridružimo ekipi na dogovorjeni destinaciji nekje na enem od bližnjih otokov

    #29625

    Jure Daić
    Admin

    Jernej, eden se mi je že javil za tvoj čoln. Posadke so sedaj sledeče:

    ČOLN 1

    Milan, Martin, Martin, Gregor

    ČOLN 2

    Boro, Goran, Andrej

    ČOLN 3

    Jernej, član posadke, David

    LP Jure

    #29626

    Sem trenutno na Viru. Na katere otoke pa se odpravljate? Tudi jaz bi se vam pridružil za kak dan na lovu, ampak vse dni pa ne morem. Mogoče bi šel kar prvi dan z vami in potem nazaj. Čoln imam.

    #29627

    lampich
    Član

    Kam se odpravljamo? Imamo že kak plan?

    #29628

    Jure Daić
    Admin

    lampich wrote:

    Kam se odpravljamo? Imamo že kak plan?

    Odvisno kakšno bo vreme. Možno da se boste skrivali okoli Paga, če bo lepo do Lošinja oziroma do zunanjih otokov v liniji Molat, Premuda,…

    LP Jure

    #29629

    lampich
    Član

    Daić wrote:

    lampich wrote:

    Kam se odpravljamo? Imamo že kak plan?

    Odvisno kakšno bo vreme. Možno da se boste skrivali okoli Paga, če bo lepo do Lošinja oziroma do zunanjih otokov v liniji Molat, Premuda,…

    LP Jure

    Molat, Premuda itd… to bi bla super tura. Vreme zaenkrat ok kaže, je pa še prezgodaj da bi bilo to 100%

    #29630

    Jure Daić
    Admin

    lampich wrote:

    Molat, Premuda itd… to bi bla super tura. Vreme zaenkrat ok kaže, je pa še prezgodaj da bi bilo to 100%

    Točna pot bo znana 2-3 dni pred odhodom.

    LP Jure

    #29631

    lampich
    Član

    Daić wrote:

    Jernej, eden se mi je že javil za tvoj čoln. Posadke so sedaj sledeče:

    ČOLN 1

    Milan, Martin, Martin, Gregor

    ČOLN 2

    Boro, Goran, Andrej

    ČOLN 3

    Jernej, član posadke, David

    LP Jure

    Popravek, v čolnu 3 sva po novem samo jaz in David, en kolega je skenslau tako da sta dva placa še fraj.

    #29632

    yuno
    Član

    Fantje na zunanjo stran malega losinja in od senja proti losinju bo konstantno burja v izmenjavi z maestralom… glede na to da ne pada so valovi kar solidni in v val je neprijetna voznja razen s kaknim 6+ colnom… nic ne kaze da bo burja prenehala do sobote oz nedelje. Tako da temu primerno splanirajte… jaz sem na susku in ce se slucajno umiri oz. Boste kje blizu se znamo videt. Varno in uspesno. Lpm

    #29633

    martin09
    Član

    Zdravo fantje in dekleta!

    Glede na časovno stisko, pripenjam trenutno na forum le kratek povzetek letošnjega Robinsona. Slike in nekaj filmčkov so namreč še v pripravi.

    Robinsona 2014 sta se letos udeležila dva čolna, in sicer:

    Čoln 1: Milan, Martin, Gregor in Urban (štart iz Rtine)

    Čoln 2: Jernej, Andrej in David (štart iz Šimunov)

    Petek, 18.07.2014:

    Prvi dan smo lovili v dopoldanskem času v okolici Premude in Ista, kjer so zanimivi tereni. Ulov je bil precej skromen. Nalovili smo par tabinj, dva ugorja, nekaj porcisjkih orad, šargov, picev, kaval in hobotnic ter manjšega brancina.

    Popoldan smo se zaradi napovedane burje odpravili navzdol proti Zverinjcu, kjer smo, v ”Robinsonovcem” že znanem zalivu, pripravili večerjo. Za predjed malo makaronov, potem pa riba z gradel ter hobotnica v krompirjevi solati. Stopnja vrhunskosti večerje…neopisljivo!!!

    Sledil je spanec v mirni divjini jadranskega morja.

    Sobota, 19.07.2014:

    Zjutraj smo jo takoj pognali navzdol proti Ižu in lovili v dopoldanskem času. Srečali smo nekaj podvodni lovcev, ki so bili v vodi že pred nami. Dopoldanski ulov ni izstopal. Spet nekaj standardne porcijske ribe. Jaz sem videl še jato kilogramskih trupcev in enega gofa ca. 3 kg, ki pa me je presenetil in je obrnil izven dometa puške. Po malici in dnevnem počitku se odpravimo v Zaglav natočit gorivo, nato pa odplujemo mimo Dugega otoka, Rave, Lavdare in ostalih manjših otočkov, proti Žutu. Po krajšem križarjenju najdemo na otočku Glamoč košček ravnine, primerne za večerjo in spanje. Pred zahodom sonca nam seveda pripada še en lov. Tereni v okolici niso nudili najboljših zaklonov. Plitka šulja ni obrodila sadov. Jaz sem se zato odločil pogledati malo globlje. Naredil sem ca. 30 potopov med 17 in 20 m. Na vsaki čeki sem videl orade med 0.5 in 1 kg, ampak skoraj vse na skrajnem dometu oz. izven. Vsaj 10 sem jih zgrešil, dve pa sta le pristali na žici.

    Ostali so prav tako nekaj nalovili (orade, brancin…), da smo imeli za konkretno večerjo. Jernej je videl tudi večjega kostoroga, ki pa je malo bolj delikaten, kar se tiče priprave večerje. Zato ga je pustil odplavati. Ponovno makaroni in sveža riba ter spanje.

    Nedelja, 20.07.2014:

    Zjutraj še na zadnji lov v območju med Glamočem in Sitom. Tudi tokrat ni bilo trofej in zobatcev. Jaz sem dobil dve oradi, vendar sem moral spet malo globlje. Do 15 m namreč riba ni delala oz. je ni bilo. Na dveh čekah sta mimo mene, izven dometa, počasi plavala dva 2 kg zobatca. Ne eden ne drugi se ni hotel približati, zato je ašta ostala v ležišču puške. Ostalih posebnosti v nedeljskem lovu ni bilo.

    Ob 10. uri smo bili dogovorjeni, da zaključimo z lovom in se s čolnom odpravimo proti domu. Čoln 2 je štartal proti Šimunom, mi pa proti Kukljici na pivo ter naprej proti Zadru, kjer smo natočili gorivo, nato pa nadaljevali plovbo proti Rtini, kjer smo zaključili Robinsona 2014.

    V zaključku bi se zahvalil letošnjim Robinsonovcem za dobro družbo in vzdušje. Veseli me, da je dogodek postal tradicionalen in se ga bom z veseljem še udeležil.

    Milan in Jernej sta prava kapitana in se vama zato, v imenu ostali članov, zahvaljujem za varno plovbo.

    Prav tako najlepša hvala Jadranskemu morju za nepozabno doživetje!!!

    LP

    Martin

    #29634

    Jure Daić
    Admin

    Super dogodivščina. Letos sem bil z mislimi ves čas z vami. Komaj čakam na 2015 ko bom definitivno zraven! Čim prej objavite slike in videje.

    LP Jure

    #29635

    lampich
    Član

    Še z moje strani nekaj kratkih misli.

    Letos sem se Robinsona udeležil prvič, vendar zagotovo ne zadnjič! Neverjetno doživetje! Nobenega od ostalih udeležencev nisem poznal od prej, kljub temu smo se super ujeli. Tri dni je bila na sporedu ribičija, zabava in veliko smeha, ribiške zgodbe in seveda prvovrstna mediteranska kulinarika (okus ribe na gradeli je najmanj 10x boljši ko jo ješ z roko, spečeno na ognju, ki ga sploh ne bi smel kurit in nekje na otoku sredi Jadrana).

    Ulovi so bili sicer povprečni in riba ni ravno preveč delala (čeprav za večerjo je bilo dovolj) ampak zato je bilo pa tridnevno ”križarjenje” in spanje pod zvezdami toliko bolj nadpovprečno.

    Imel se priložnost videti tudi kostoroga. Nisem bil prepričan o okusnosti mesa in pripravi te ribe, zato sem ga pustil odplavati. Bil pa je zelo radoveden in je najmanj trikrat priplaval direktno name, kot kakšen majhen pic.

    (kasneje sem zgrešil lepo orado in brancina 👿 👿 👿 in mi je bilo takoj žal, da nisem uplenil kostoroga :realmad: , do drugega jutra, ko sem se ohladil pa sem ponovno prišel do zaključka da je bilo prav da sem ga spustil)

    Hvala vsem robinsonom za super družbo in vikend. Drugo leto se dogodka 100% ponovno udeležim!

    Prva misel ob vrnitvi v Šimune je bila, da bi šel čimprej nazaj na čoln i v divjino :)

    Še približen izris poti na google earth… cca 120 navtičnih milji poti v treh dneh

    https://www.dropbox.com/s/hhaefiecfckx2ma/ROBINSON%2014.jpg” class=”bbcode_url”>https://www.dropbox.com/s/hhaefiecfckx2ma/ROBINSON%2014.jpg

    Lp

    Jernej

    p.s. padla je debata o ponovitvi podobnega izleta enkrat v septembru če bo vreme dopuščalo

    #29636

    Jure Daić
    Admin

    Verjamem da je bilo nepozabno. Dajte še kakšne druge slike objavit!

    Dodajam še tvojo sliko poti kot priponko na forum.
    [attachment=0]ROBINSON 14.jpg[/attachment]
    Vidim, da ste lovili na mojem dvorišču. Tu so ene od mojih najboljših pozicij, ki sen jih v zadnjih dveh letih obiskal le 2x. Že razmišljam kako bi bilo če bi bil zraven,….

    LP Jure

    #29637

    lampich
    Član

    Daić wrote:

    Verjamem da je bilo nepozabno. Dajte še kakšne druge slike objavit!

    Dodajam še tvojo sliko poti kot priponko na forum.
    [attachment=0]ROBINSON 14.jpg[/attachment]
    Vidim, da ste lovili na mojem dvorišču. Tu so ene od mojih najboljših pozicij, ki sen jih v zadnjih dveh letih obiskal le 2x. Že razmišljam kako bi bilo če bi bil zraven,….

    LP Jure

    Meni se je najbolj dopadel prvi teren ki smo ga obiskali, na severu Premude. Strmo, riba plitko in globoko, skale in luknje na vseh možnih globinah. Nažalost se mi je zaštopal sinus in ni šlo globje kot 5m, pa kljub temu sem solidno lovil.

    #29638

    martin09
    Član

    Lampich,

    jaz sem za , da ponovimo septembra :realmad:

    LP

    Martin

    #29639

    Gregor K
    Član

    Pustolovci, zdravo!

    Tudi jaz sem se vrnil z dopusta, sicer malo prej kot planirano, saj vreme ni prijazno, napoved pa tudi ni obetavna.

    Robinzon je bil res perfekten tako lovske lokacije kot okolica, potovanje s čolnom in vsekakor posadka na krovu in čolnu 2. Letos smo spremenili dnevni red. Še pred zajtrkom smo se odpravili na lov. Zajtrk oz. kosilo smo si pripravili nekje ob 13:00, saj je hobotnic od večerje bilo dovolj za vse. po malo daljši pavzi pa nazaj v vodo…

    Podobno smo naredili tudi v nedeljo le da smo si namesto morske hrane privoščili pizzo v civilizaciji.

    LP Gregor

    #29640

    Gregor K
    Član

    In še nekaj slik…

    #29641

    martin09
    Član

    Zdravo,

    par dni sem se trudil, da mi uspe pripraviti video z letošnjega Robinsona. Danes sem le našel nekaj časa in upam, da bo, glede na to, da film pripenjam prvič.

    Že vnaprej se opravičujem, če je film pod pričakovanji. Ulovi so posneti ob sončnem zahodu in na globinah 15 do 18 m. Zato je moji HD kameri Midland primanjkovalo svetlobe.

    Na vseh posnetkih so orade med 250 in 500 g.

    povezava:

    [youtube]8nHLB8lgqZQ[/youtube]

    Če ne funkcijonira, ga poiščite na youtube pod Robinson 2014_H2O team.

    V pripravi imam že tudi film z letošnjega dopusta na Korčuli, ki bo boljše kvalitete. Tudi vsebina bo bolj zanimiva.

    LP

    Martin

    #29642

    Jure Daić
    Admin

    Vidim da robinzoni postajate vedno bolj modernizirani. Vsako leto je kak nov moderni pripomoček. :D :D :D

    Dodajam še Goranove slike.

    LP Jure

  • Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.
X
vrh