H2O team potapljanje

Home redesign H2O team forum PODVODNI LOV lokacije Kanarski otoki #2

Kanarski otoki #2

  • Avtor
    Prispevki
  • #7536

    Jure Daić
    Admin

    Po štiri letih sem se ponovno vrnil na Kanarske otoke, natančneje na Lanzarote. Tokrat je bil v ospredju družinski dopust, vseeno pa ni šlo brez ribolova. Težave so se začele v soboto, ko so na španskih letališčih stavkali in smo ostali na letališču na Dunaju. Razočarani smo se vrnili v MB in iskali nadomestni let, ki smo ga dobili v torek.

    Ob prihodu na Lanzarote smo takoj videli, da je bila to prava izbira za zimsko obdoje. Sonce, temperature do 27°C, morje, temperatura vode 20°C, plaže, kopanje, uživanje,…. prve 3 dni nam je nagajal močan veter, kar nas ni motilo, saj smo ta čas izkoristili za ogled otoka. Pred štirimi leti me je zanimal samo PL, potapljanje, šport in čaga. Tokrat smo si ogledali celoten otok in znamenitosti, ki so vredne ogleda. Skoraj vse znamenitosti so povezane z vulkani in za nobeno mi ni žal, da sem jo videl.

    Ribe sem lovil samo zgodaj zjutraj za kako uro do maksimalno dve. Lovil sem 5 dni, tako da sem v vodi preživel vsega skupaj 8 ur. Domačini so mi povedali, da je letošnje leto slabo z ribo in da jih v decembru ni za videt. Tega jim seveda nisem verjel, saj sem bil pred štirimi leti tam prav tako v decembru pa je riba delala, kot še nisem videl nikjer. Tokrat je bilo povsem drugače. Na terenih, kjer sem pričakoval jate pelagičnih rib jih skoraj ni bilo. Štiri leta nazaj sem tam videval jate palamid, barakud, wahoojev, gofov,…. tokrat pa sem tu pa tam srečal kakšno zalutalo palamido. Globina lova je bila med 20 in 25 m izjemoma tudi do 33 m, riba pa nezainteresirana in previdna.

    Prve 3 dni so mi glavni problem povzročali valovi in vsak dan sem iz vode prišel z morsko boleznijo. S tem načeloma nimam težav, oceanski valovi pa so vseeno bili prehudi. V teh dneh so se mi strgale 3 velike palamide, eno pa sem zgrešil. Standardno je prvi strel izven dometa. Ob nenormalno dobri vidljivosti za naše razmere, ob lovu v plavo, se velikost ribe in oddaljenost oceni povsem napačno. Na srečo sem imel na puški kamero in sem uspel posneti vsaj tisto malo rib kar jih je prišlo pred puško. Zanimivo je tudi, da sem lahko iz površine jasno posnel potopljeno ladjo, ki ima ograjo na 18m globine, iz površine pa razločno vidiš določene detajle na njej.

    Četrti dan sem šel na nepoznan teren, kjer bi naj bile mega trlje, celo preko kilograma,… rekel sem si, če bodo imele preko 0,5 kg bo super. Ko sem našel omenjen teren na 11 do 12 m globin nisem mogel verjeti. Kamorkoli sem pogledal sem iz površine videl jate trlj, na čeko pa jih je prišlo stotine. Na žalost sem brezupno čakal na velikanke, saj je bila velikost večine trlj premajhna, da bi na njih sploh streljal. Kljub temu se je v tej množici našlo 10 trlj, ki so bile dovolj velike in sem jih nalovil. Ta dan sem snemal neprekinjen filmček kako hitro lahklo lovim ribe. Med tem sem naletel še na šargero in sem v 15 min ulovil 2 trlji, 2 šarga, enega pa sem zgrešil. Vsake 3 min sem ustrelil na ribo, do naslednjega strela pa sem moral plavati 12m na površje, ribo sneti, napeti puško z dvema gumama in dvojno napeljanima vrvicama, se nadihati, potopiti in najti novo žrtev.

    Zadnji dan sem šel lovit popoldan na najboljši teren, več o tem lovu je napisano pri ulovu meseca: http://forum.h2oteam.com/index.php?menu_item=rulov#nov2010

    Več info o lovu na Kanarskih otokih najdete v temi izpred štirih let: http://forum.h2oteam.com/podvodne-lokacije/kanarski-otoki-t665.html

    Par utrinkov dopusta pa lahko vidite v slikah,…

    LP Jure

    #23622

    Jure Daić
    Admin

    in še….

    #23623

    zubatac
    Član

    lepo za te mrzle dni

    uf gof je bil pa res globoko se vidi kolk cajta si plaval proti površini in kolk špage gre iz mulinela

    slikce so super dete je tudi uživalo kot vidim :jump: :baby:

    #23624

    Ziga
    Član

    Uživate, ni kaj. Grozen občutek, ko pričakuješ dober lov potem se pa boriš za vsako ribo, kot da je zlata.

    #23625

    KUKI
    Član

    Po slikah sodeč je mlada družinica zelo uživala :) Jure čestitke za ulov na taki globini. Jaz sm vesel če pol take globine samo preplavam in se vrnem na površje, kaj šele da bi lovil:D

    #23626

    Milan
    Član

    Meni pa ne odpre filmčka…..Ali pa ne najdem linka !!!

    LP

    #23627

    Jure Daić
    Admin

    Evo še tu: http://vimeo.com/17845687

    LP Jure

    #23628

    miros
    Član

    Kje boš pa nabavil plavuti in očala za malega Daića? ne bo tako lahko. :D :D

    lp miro

    #23629

    bububear1
    Član

    jure daj povej mi kako je s prevozom opreme tja. kaj moraš kej prjavt za na avijon al kaj,al smatrajo puško enako kot športno opremo.

    me zanima kako je s tem ker so kanarci možna destinacija za poletni dopust.

    tnx, armin

    #23630

    luka_
    Član

    js sm biu lani novembra na kanarcih (Tenerife). pomoje se ti bl splača v bol hladnem delu leta.

    1. ker poleti tam skor non stop piha in ratajo več metrov visoki valovi.

    2. glede na to da se tam temperature čez celo leto gibljejo med 20 in 28° se pozimi paše saj za en tedn jit pogret.

    glede prevoza opreme je odvisno s kero letalsko družbo letiš. ponavadi ne komplicirajo oz. maš use napisan na njihovih straneh. če boš šu z ryanairom bi ble uteži eden največjih problemov, ker kufer ne sme bit težji od 20kg pa še za to doplačaš ene 40€. pa pol če daš zravn še obleko pa ostale stvari hitr napolneš kvoto.

    #23631

    GregaM
    Član

    Ne sdi sicer na ta post vendar, kaj je to????????? TURŠKA ZASTAVA. HALO .

    #23632

    zubatac
    Član

    GregaM wrote:

    Ne sdi sicer na ta post vendar, kaj je to????????? TURŠKA ZASTAVA. HALO .

    o čem ti to govoriš a so đole pele :smoke:

    #23633

    Jure Daić
    Admin

    Lepo po vrsti.

    miros wrote:

    Kje boš pa nabavil plavuti in očala za malega Daića? ne bo tako lahko. :D :D


    Masko, bazenček in obroč smo že nabavili, ostalo pa ob prvi priliki. :D

    bububear1 wrote:

    jure daj povej mi kako je s prevozom opreme tja


    S prevozom ni težav. Pred odhodom moraš najavit puško, ki sodi med normalno prtljago večjih dimenzij. Če ne presegaš dovoljene kvote KG je to tudi zastonj. Nekatere družbe dovolijo prevoz 30 KG potapljaške opreme brezplačno. Moraš pa se vedno pred nakupom letalske karte dobro pozanimat!!! Vse ti vedno piše na spletni strani letalske družbe.

    lika_ wrote:

    js sm biu lani novembra na kanarcih (Tenerife). pomoje se ti bl splača v bol hladnem delu leta.

    1. ker poleti tam skor non stop piha in ratajo več metrov visoki valovi.

    2. glede na to da se tam temperature čez celo leto gibljejo med 20 in 28° se pozimi paše saj za en tedn jit pogret.


    Tam vedno piha. Umiri se samo v septembru. Potrebno je poiskat lokacije kjer se da v vodo.

    GregaM wrote:

    Ne sdi sicer na ta post vendar, kaj je to????????? TURŠKA ZASTAVA. HALO .


    Heknili so nam stran. 👿 👿 👿 Bo kmalu urejeno. :gdrool:

    zubatac wrote:

    o čem ti to govoriš a so đole pele :smoke:


    Odprta je zezona PL na turke,… 😆 😆 😆

    LP Jure

    #23634

    luka_
    Član

    Daić wrote:

    Tam vedno piha. Umiri se samo v septembru. Potrebno je poiskat lokacije kjer se da v vodo.

    je res da piha bolj kot ne čez celo leto ampak še posebi piha julija in augusta.

    http://www.windfinder.com/windstats/windstatistic_el_medano.htm

    če primerjaš naprimer z Senjem ki je med najbol prepihanimi kraji na Jadranu:

    http://www.windfinder.com/windstats/windstatistic_senj.htm

    js sm šu na kanarce windsurfat tko da se nism preveč prtožvau glede vetra. so se pa domačini zlo prtožval nad ribami, k sm mal sprašvau okol. pa tud ribarnice niso ble glih založene z ribami.

    #23635

    polda180
    Član

    Zdravo!

    Jure kaj svetuješ glede karte za Španijo – lokacija Benidorn. Tam se bom nahajal od 20-28 maja. Sicer kaj dost ne bom imel časa lovit bom pa sigurno probal. Tam imamo evropsko prvenstvo v pikadu pa da malo izkoristim. Kaj so doli ful haklik če nimaš dovolilnice?

    LP polda

    #23636

    Jure Daić
    Admin

    Kako je prav v Španiji ne vem. Najboljše je, če poiščeš kakšnega lovca iz mesta kjer boš živel in se za vse stvari obrneš nanj. Na Kanarskih sem poizkusil priti do dovolilnice, a je kot turist skoraj ni možno dobit. Tudi če je kontrola in vidijo, da si turist ni problema. Zavedajo se, da živijo od turizma in se tako obnašajo. Ko iščeš lokalnega lovca išči nekoga ki zna angleško, drugače ne bo nobene koristi. 😉

    LP Jure

  • Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.
X
vrh