H2O team potapljanje

Home redesign H2O team forum POTAPLJANJE NA VDIH – APNEA apnea tekmovanja Globinsko svetovno prvenstvo 2011

Globinsko svetovno prvenstvo 2011

  • Avtor
    Prispevki
  • #7571

    Jure Daić
    Admin

    Znan je organizator individualnega globinskega svetovnega prvenstva 2011. Zaključni izbor je potekal med dvema grškima organizacijama AIDA Grčija in Freediving Club. Slednji je zmagal na glasovanju z osemnajst glasovi proti petim. Svetovno prvenstvo bo potekalo v vseh treh tekmovalnih globinskih disciplinah CNF, CWT in FIM v Kalamati med 15. in 25. septembrom 2011. Tokrat ne bo kvalifikacijskih in finalnih nastopov po disciplinah, ampak bo vsaka disciplina izpeljana v enem dnevu.

    Okviren urnik tekmovanja:

    15.9. do 17.9. trening CNF, CWT in FIM / registracija

    17.9. otvoritvena slovesnost

    18.9. uradni trening CNF

    19.9. tekmovanje CNF

    20.9. uradni trening CWT

    21.9. uradni trening CWT / rezervni dan

    22.9. tekmovanje CWT

    23.9. uradni trening FIM

    24.9. tekmovanje FIM / zaključna slovesnost

    25.9. rezervni dan

    Veliko informacij o SP je na voljo tukaj: https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B-zV3DUanhImMGY2M2RjZWQtNGQ3YS00ZTQzLTk3ZWEtZTUyNjg3NmJiZDU4&hl=en&authkey=COvjuMMO

    LP Jure

    #23884

    Jure Daić
    Admin

    Čez 20 dni se tekmovalna ekipa H2O team-a odpravlja na globinsko SP v Grčijo. Toni in jaz trenirava na Ižu, Andrej pa je moral nazaj v službo in se nama ponovno pridruži malo pozneje. Glavni problem nama predstavljaja preplitko morje. Vsi kanali imajo max. globino 67m, če hočeva globlje se morava vozit 45min s čolnom. Zaradi tega trenirava v glavnem brez plavuti. Danes sva oba naredila potope brez plavuti na 65m. Kmalu bova spremenila lokacijo, da bova lahko trenirala še s plavutmi.

    O dogajnaju pred, med in po svetovnem prvenstvu vas bomo sproti obveščali na forumu.

    LP Jure

    #23885

    gnioco
    Član

    Bravo, lepe globine 😯

    Srečno! pa varne potope :)

    #23886

    V Klamati sem že 3 tedne. Pri meni potekajo treningi veliko bolje kot sem pričakoval in se že veselim slovenske družbe ;)

    [img]http://www4.slikomat.com/11/0824/tmw-IMG-41.jpg[/img]

    #23887

    Jure Daić
    Admin

    S Tonijem sva sedaj izkoristila vso globino, ki je na voljo. Danes sva oba šla brez plavuti na -67m, kar je izenačen državni rekord. Večje globine ne najdeva v radujusu 40 minut vožnje s čolnom. Jaz sem imel uro na roki in sem roko zarinil v mulj, Toni pa je imel uro pod kapuco in je glavo zarinil v mulj. :D :D :D Na površini še imava oba lepo rezervo, tako planirava še globlje potope na novi lokaciji.

    LP Jure

    #23888

    citro
    Član

    Občutek imam, da bodo na bližnjem SP padali DR kot po tekočem traku, konkurenca pa bo huda že v okviru slovenskih tekmovalcev. Upam, da se vam vse “poklapa” kot si želite, tako bo napetost še večja.

    LP Miran.

    #23889

    Očitno vama gre odlično. Sama sta kriva da nimata primerne globine, kaj pa sta tako dobra. Če bi bila na mojem mestu, bi bilo 40 metrov še preveč. Tako se pa morata sedaj še dodatno ukvarjati s tem, kje najti ustrezno globino. Uf, še dodaten stres. Želim vama uspešen trening in uresničitev zastavljenih ciljev na tekmi.

    #23890

    Jure Daić
    Admin

    S Tonijem nadaljujeva s treningi na globlji lokaciji. Danes zvečer sva imela prvi globinski trening. S plavutmi sva se oba potopila na 86m. Oba sva imela še zelo veliko rezerve. Mene je še posebej razveselilo, da je bil to moj prvi globinski potop v karieri, da mi ni skurilo mišic v nogah. Jutri je olujna bura, potem pa sledijo globlji potopi. Jutri se nama pridruži še Andrej.

    LP Jure

    #23891

    citro
    Član

    Uf,uf 😆 😆 😆 Me res zanima kakšne cilje imata v glavah za bližajoče se SP :clap: :clap: :clap:

    LP Miran

    #23892

    klemn18
    Član

    Obilo dobrih potopov vam želim :D

    #23893

    Jure Daić
    Admin

    V torek je bila olujna bura in dan za počitek. Včeraj pa smo naredili globok trening. Jaz sem planiral 92m, pa sem izgubil mouthfill in sem obrnil na 85m, kondicijsko je še veliko rezerve. Toni je planiral 90m pa je naredil 91m, tudi on še ima veliko rezerve. BRAVO TONI!!!! Andrej je imel prvi globinski trening po daljšem času. Na globini 42m je naredil 1min 30s statike.

    Sedaj smo končali z dihalnimi vajami in se pripravljamo za današnji trening.

    LP Jure

    #23894

    citro
    Član

    Zgleda, da bosta morala ponovno iskati novo lokacijo z večjimi globinami. Bravo vsem :wave:

    LP Miran

    #23895

    Jure Daić
    Admin

    Današnji trening je končan. Toni se je potoopil na 95m CWT. Protokol zelo hiter in čist, ima še lepo rezervo. Kmalu bom objavil video njegovega potopa. Jaz sem imel težave s sproščenostjo. Ne uspem se prav sprostit, tokrat me je motilo dno, ki je bilo samo kak meter ali dva pod utežjo. Čito možno je, da bi bile na dnu kakšne igubljene mreže, v katere bi se lahko zapletel. V takih pogojih pa nisem pripravljen postavljat osebnih rekordov. Na to sem mislil med potopom in sem ponovno izgubil mouthfill, tako sem obrnil na 77m, saj sem videl da ne bom dosegel več kot 90m. Andrej je delal 50s statike na 52m.

    LP Jure

    #23896

    pehtran
    Član

    Čestitke Antoniju! Ta napredek je neverjeten… Jure, tudi tebi za dosedanje globine. Mimogrede – zakaj pa statika na teh globinah?

    #23897

    Jure Daić
    Admin

    pehtran wrote:

    Mimogrede – zakaj pa statika na teh globinah?

    Da bi dobil dekompresijsko. :D Sproščena STA na globini je dobra za vzpodbujanje bloodshifta. Dobro vpljiva na sporščeno počutje na globinah, kar je pomembno za napredovanje. Ker prve dni še ni vzpodbujen potapljaški refleks in bi pri globljem potopu špukal kri. Ker je do tekmovanja le še par dni in v tem obdobju so smiselne maksimalne apneje,…

    LP Jure

    #23898

    FRC statika na 15m da isti efekt, je pa psiha na 50m povsem drugačna.

    Vajine globine so ČUDOVITE napredek pa tako kot je Miha rekel, IMPRESIVEN :D

    Jaz že 1 teden nisem bil v vodi. Dan po globokem potopu sem zbolel in obležal z antibiotiki :(

    #23899

    Jure Daić
    Admin

    Kot obljubljeno še posnetek Tonijevega potopa.

    [youtube]o_fPo_xV-eI[/youtube]

    LP Jure

    P.S. I am OK mather fucker!!! :smoke: :smoke: :smoke: Malo je še bil pod dušikovo omamo,… 😉

    #23900

    gnioco
    Član

    😯

    To je res neverjetno…Toni, vsa čast za res izjemno hiter napredek. Bravo vsem

    Držimo pesti za tekmo!

    Samo: Kaj je FRC?

    lp

    #23901

    To mi delej :D Komaj čakam Grčijo. NAjraje bi šel kar z vami, da bi v živo spremljal ta dogodek. Navijam za vas. Ste odlična ekipa!!!

    #23902

    bravo pubeci….bo še treba jadran poglobit za vas.

    PO PAMETI!!!

    uživajte…pa dajte se omamlat na kopnem 😆

  • Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.
X
vrh