H2O team potapljanje

Home redesign H2O team forum KLUB IN ČLANI aktivnosti EKO AKCIJA: Pomagajmo reki Dravi 2008 – 18. maj

EKO AKCIJA: Pomagajmo reki Dravi 2008 – 18. maj

  • Avtor
    Prispevki
  • #6923

    Tudi letos organiziramo Eko akcijo čiščenja Drave in tudi letos se bomo poskusili prekositi v pobiranju smeti… Več informacij in zemljevid lokacij najdete na: http://forum.h2oteam.com/index.php?menu_item=eko_drava_2008

    Pa še uradna najava:

    Pomagajmo Dravi 2008

    Pričeli so se topli dnevi ob katerih vsi radi zaidemo v naravo. Reka Drava s svojim nabrežjem ponuja prelepe trenutke miru in sprostitve, vendar pa jih velikokrat zmotijo stara kolesa, prazne steklenice, zmečkane pločevinke in drugi odpadki, ki jih je brezbrižno odvrgla človeška roka. Priskočimo naši reki Dravi na pomoč in jo očistimo, da nas bo še dolgo razveseljevala v vsej svoji lepoti.

    Športno društvo H2O team, Mestna občina Maribor in javno podjetje Snaga organizirajo ekološko-čistilno akcijo, ki bo v nedeljo, 18. maja 2008, s pričetkom ob 10.00 uri. V vodo se bomo spustili pod bazenom Pristan iz ploščadi za spust čolnov. S tokom bomo nato očistili levo in desno sprehajalno obrežje in del rečne struge na Lentu.

    Organizirani bodo prevozi s čolni ter izposoja in polnjenje jeklenk, med čiščenjem pa bo postrežen čaj. Po končani akcijo bo najprej omogočen dostop do toplega tuša nato pa sledita piknik in zabava. Vsak udeleženec prejme spominsko majico.

    Vabljeni torej vsi potapljači in potapljačice, če pa se ne zmočite radi, pa se nam pridružite in pomagajte izven nje pri čiščenju obrežja. Veseli bomo vaše pomoči.

    Vse, ki ste nam pripravljeni pomagati prosimo, da se prijavite do četrtka, 15. maja na e-poštni naslov info@h2oteam.com ali po telefonu 041 349 580 (Sandi). Po predhodnem dogovoru je možna tudi izposoja potapljaške opreme.

    Svojo udeležbo so že potrdili: Služba za zaščito in reševanje MO Maribor, Javni zavod za zaščitno in požarno reševanje, PGD Maribor mesto, PGD Malečnik in PU – Policijska postaja Maribor I., potapljaški klub PRO DIVE, Fitnes studio Forma.

    Urnik

    Nedelja, 18. maj 2008

    7.30 – 8.30 Polnjenje in izposoja jeklenk.

    Lokacija: Javni zavod za zaščito in požarno reševanje Maribor, Cesta proletarskih brigad 21

    9.30 Zbor vseh udeležencev, razdelitev po skupinah, končne informacije o poteku eko akcije, priprave na potop.

    Lokacija: obrežje reke Drave pri kopališču Pristan

    10.00 – 13.30 Čiščenje levega in desnega dela obrežja ter dela struge reke Drave v območju Lenta.

    13.30 – 14.00 Možnost tuširanja.

    13.30 Piknik in zabava, vračilo izposojene opreme.

    Lokacija: Benetke na Lentu

    18.00 – 19.00 Polnjenje jeklenk.

    Lokacija: Javni zavod za zaščito in požarno reševanje Maribor, Cesta proletarskih brigad 21

    Pričeli so se topli dnevi ob katerih vsi radi zaidemo v naravo. Reka Drava s svojim nabrežjem ponuja prelepe trenutke miru in sprostitve, vendar pa jih velikokrat zmotijo stara kolesa, prazne steklenice, zmečkane pločevinke in drugi odpadki, ki jih je brezbrižno odvrgla človeška roka. Priskočimo naši reki Dravi na pomoč in jo očistimo, da nas bo še dolgo razveseljevala v vsej svoji lepoti.

    Športno društvo H2O team, Mestna občina Maribor in javno podjetje Snaga organizirajo ekološko-čistilno akcijo, ki bo v nedeljo, 18. maja 2008, s pričetkom ob 10.00 uri. V vodo se bomo spustili pod bazenom Pristan iz ploščadi za spust čolnov. S tokom bomo nato očistili levo in desno sprehajalno obrežje in del rečne struge na Lentu.

    Organizirani bodo prevozi s čolni ter izposoja in polnjenje jeklenk, med čiščenjem pa bo postrežen čaj. Po končani akcijo bo najprej omogočen dostop do toplega tuša nato pa sledita piknik in zabava. Vsak udeleženec prejme spominsko majico.

    Vabljeni torej vsi potapljači in potapljačice, če pa se ne zmočite radi, pa se nam pridružite in pomagajte izven nje pri čiščenju obrežja. Veseli bomo vaše pomoči.

    Vse, ki ste nam pripravljeni pomagati prosimo, da se prijavite do četrtka, 15. maja na e-poštni naslov info@h2oteam.com ali po telefonu 041 349 580 (Sandi). Po predhodnem dogovoru je možna tudi izposoja potapljaške opreme.

    Svojo udeležbo so že potrdili: Služba za zaščito in reševanje MO Maribor, Javni zavod za zaščitno in požarno reševanje, PGD Maribor mesto, PGD Malečnik in PU – Policijska postaja Maribor I., potapljaški klub PRO DIVE, Fitnes studio Forma.

    Urnik

    Nedelja, 18. maj 2008

    7.30 – 8.30 Polnjenje in izposoja jeklenk. Lokacija: Javni zavod za zaščito in požarno reševanje Maribor, Cesta proletarskih brigad 21

    9.30 Zbor vseh udeležencev, razdelitev po skupinah, končne informacije o poteku eko akcije, priprave na potop. Lokacija: obrežje reke Drave pri kopališču Pristan

    10.00 – 14.30 Čiščenje levega in desnega dela obrežja ter dela struge reke Drave v območju Lenta.

    14.30 – 15.00 Možnost tuširanja.

    15.00 Piknik in zabava, vračilo izposojene opreme. Lokacija: Benetke na Lentu

    18.00 – 19.00 Polnjenje jeklenk. Lokacija: Javni zavod za zaščito in požarno reševanje Maribor, Cesta proletarskih brigad 21

    Pa vsem že vnaprej hvala za udeležbo…

    #20071

    Akcije se bo udeležilo tudi javno podjetje Mariborski vodovod, ki bo vsakemu udeležencu podarilo pelerino z napisom “zaščitimo Vrbanski plato”, ki je glavni vir pitne vode v severovzhodnem delu Slovenije.

    #20072

    V Dravi se nam bodo pridružili tudi potapljači iz Potapljaškega društva Maribor. Se že prav vselim končno ponovnega sodelovanja na potapljaški akciji s PDM. :rock:

    #20073

    Da ne bi morebitna kaplja dežja koga odvrnila od udeležbe, ker mu bo potem žal. 😉 Prireditvene mize bodo pod streho – pri Pristanu.

    #20074

    GregaM
    Član

    Akcija uspela. Naredili smo neka dobrega ter se malo razmigali. Škoda, da je bila udeležba iz matičnega društva tako skromna. Mogoče se bomo drugo leto bolje povezali in se boste ostali člani udeležili v večjem številu. :argue:

    #20075

    Ja v bistvu je bila celotna udeležba bolj skromna. Iz bližnjih potapljaških društev sploh ni bilo niti enega potapljača, tako da so po večini pomagala gasilska društva. Iz H2O teama je bilo kljub temu kar nekaj ljudi (15). Zelo sem bil razočaran nad zanimanjem ostalih Mariborčanov. Morda je temu botrovala tudi zelo slaba napoved vremena, ki pa je na koncu vendarle zdržalo. No kljub reklami na radiu ni bilo prostovoljcev, le nekaj deset gledalcev se je skozi potikalo na obrežju. Tudi medijev je bilo nekaj. Obiskal nas je tudi župan običine Maribor in kasneje še podžupan.

    Drugače pa smo iz Drave ponovno izvlekli en kup svinjarije. Starih koles je bilo ogromno. Ne spomnim se, da bi sploh kdaj izvlekli toliko koles. Star moped, sesalec, mize in stoli, nakupovalni vozički, kabli, železne štange, vrata od avtomobila, korita, štedilnik, pralni stroj, prometni znaki, otroški voziček, nakupovalne vrečke, ogromno flaš in pločevink in še kaj. V bistvu smo napolnili cel veliki Snagin tovornjak in še je ostalo nekaj za drugo furo.

    Zahvalit se moram vsem, ki so nam pomagali, predvsem pa vsem prostovoljnim gasilskim društvom in pa poklicnim gasilcem, ki nam zmeraj pomagajo. Pa upam, da se naslednje leto vidimo v večjem številu.

    Slike pa še pridejo v kratkem…

    #20076

    Jure Daić
    Admin

    Jaz sem akcijo ponovno zamudil, že dve leti je na isti dan kot DP v apneji. Prispel sem le na zaključno pojedino in after party, kjer ni manjkalo dobre volje. Upam da bo Šarman, ki se je izkazal kot party boy kmalu prilepil kakšno sliko. Upam, da bom lahko naslednje leto sodeloval tudi med čiščenjem.

    LP Jure

    #20077

    asja
    Član

    GregaM wrote:

    Akcija uspela. Naredili smo neka dobrega ter se malo razmigali. Škoda, da je bila udeležba iz matičnega društva tako skromna. Mogoče se bomo drugo leto bolje povezali in se boste ostali člani udeležili v večjem številu. :argue:


    Ja žal smo se nekateri že prej dogovorili za potop na Bledu, no ma sam da vam je vreme zdržalo, v mojem domačem kraju je danes cel dan lilo kot iz škafa, pa še ene Švicarje sem mogla na izlet vozit cel dan-obup, kje so najdli glih ta dan. Ampak sem pač mogla potrpet, pa se delat kak mi je fajn ko jih vozim okoli. 🙄

    Drugo leto pa menda ja pridemo….

    #20078

    Jure Daić
    Admin
    #20079

    Na sliki sem jaz s sesalcem, Antonio pa mi drži stol :). Čakam, da mi Dejan pošlje kako sliko, da jo lahko objavim, ker trenutno nimam čisto nobene slike iz eko akcije.

    Drugač pa je bil še en članek v Večeru v nedeljo, ta je bil včerajšnji. V delu sta bila tudi dva članka. En članek bo v naslednjem Žurnalu. Na Radiu City smo imeli reklamo od srede in pa po poročilih so nas omenili večkrat. Na Radiu 1 je v petek dal župan daljšo izjavo, včeraj pa jaz.

    Tule je pa nekaj fotk od kolegov iz PGD Pragersko http://www.pgd-pragersko.si/forum/viewtopic.php?p=720

    #20080

    Ene par fotk sem že dobil in na hitro sem napisal eno krajšo reportažo, ki jo lahko najdete tukaj: http://forum.h2oteam.com/index.php?menu_item=eko_drava_2008

    Ko bo še več fotk pa naredim neko fotogalerijo…

    #20081

    Duro
    Član

    Kaj je z preostalimi fotkami…se še vedno skrivajo na Šarmanovem računalniku? :D vrjamem da nekatere niso za v javnost…sam kak več bi pa lahko bla.. 😆

    #20082

    Jah saj veš kak je z cajtom. Pa še ene fotke imam obljubljene. Upam, da jih dobim pol pa res nardim galerijo.

    Medtem pa bi prosil še koga za kako informacijo. Izgubil se je namreč en regulator. Če ga je kdo slučajno po pomoti odnesel je od Smilča in bi mu ga rad vrnil. Hvala.

    Pa še to. Pri meni je ostal en int. nastavek za v jeklenko, imbus ključ in en čep za v prvo stopnjo regulatorja. Naj se mi lastniki prosim javijo.

    #20083

    mylo
    Član

    hehe … takšne so posledice, ko tauheri po tauhu spijejo kaj :)

    K sreči sem prinesel vse svoje stvari domov.

  • Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.
X
vrh