H2O team potapljanje

Home redesign H2O team forum POTAPLJANJE NA VDIH – APNEA apnea tekmovanja 19.11.2005 – 1st Submania Apnea Kup – Zagreb 2005

19.11.2005 – 1st Submania Apnea Kup – Zagreb 2005

  • Avtor
    Prispevki
  • #11021

    Mitch
    Član

    Da še jaz dam svoj komentar. To kar prebiram na forumu res zgleda, kot da smo hrvate sesuli in porazli in ponižali….ampak fantje, mislim, da moremo biti realni in ne toliko izpostavljati naših vrhunskih rezultatov ampak bolj njihovo neizkušenost in prve korake v tem športu, saj je za veliko večino bila to prva tekma. Po mojem mnenju naši rezultati sploh niso nič posebnega, na eni močnejši mednarodni tekmi bi dobili krepko po “tikvi”. Je pa tudi res, da je bil namen tekme predvsem tudi motivacijskega značaja, ki pa si ga ne smemo razlagati narobe, da nebi slučajno kdo zdaj počival na lovorikah. Ne moremo se primerjat z njimi, naše merilo je AIDA rating lestvica.

    Kar se mojih 136 metrov tiče, priznam da je to za mene sila povprečen rezultat in da bo treba na naslednjih tekmah it absolutno več. Pohvalim se lahko le s statiko, ki je samo 4 sekunde manj od mojega PB (je pa res, da tako “trd” kot po statiki v ZG nisem bil še nikoli, mi manjka par sekund 🙄). Te rezultate pripisujem temu da sem v zadnjem času intenzivno treniral predvsem statiko in kot je reko že Menci, bo v MB napeto, pa ne samo zaradi mariborčanov, mislim da bodo tudi drugi krenili v popolno ofenztivo:)

    V članku je pa res fajn prebrat tisti stavek, ki ga je omenil Jure, upam, da bo še na kaki drugi tekmi tudi tako. JE pa baje bil članek o tej tekmi tudi v sportskih novostih, vendar nisem uspel preveriti.

    mičo

    #11022

    Josko
    Član

    Lijepi pozdrav svima na forumu!

    Nadam se da nije problem što pišem na hrvatskom. Mogao bih ponešto napisati i na slovenskom, ali poruke bi tada sigurno bile kratke i ne bih baš neke duboke misli mogao izraziti 😉 .

    Imao sam želju prije se javiti, međutim nisam imao vremena.

    Zahvaljujem još jednom svim natjecateljima iz Slovenije koji su nastupili, te se ispričavam zbog kašnjenja u satnici kao i ostalih propusta koje ste naveli u dosadašnjim porukama.

    Svi koji su nešto radili u organizaciji natjecanja, radili su to prvi put u životu. Što se tiče sigurnosnog i sudačkog dijela, to smo uvježbavali i smatram da smo to dobro odradili.

    Nažalost, nismo mogli uvježbati situaciju u kojoj zbog propusta suorganizatora moramo održati natjecanje a nemamo bazen!

    To je glavni razlog kašnjenju, promjeni bazena kao i izostanku predviđenog vremena za žalbe. Rezultati su bili relativno brzo gotovi, međutim kako se htjelo izbjeći da se natjecatelji raziđu prije proglašenja (već je bilo kasno) i dodjele nagrada, čekali smo na ispis diploma koji je išao puno sporije nego što je trebao. Nadam se da je barem rukopis ispao pristojan kad smo već toliko čekali

    :) .

    Želim naglasiti da, bez obzira na to što pročitali u članku ozlojeđenog natjecatelja, ni u jednom trenutku se ja ili suci nismo bavili manipulacijama kako bi neke natjecatelje doveli u bolji položaj a neke u lošiji, niti to namjeravamo raditi ubuduće. Samo nam je bilo stalo da se natjecanje održi i da prođe sve u redu. Mi smo klub koji je osnovan tek ove godine i još uvijek se slabo snalazimo u ronilačkom miljeu koji je izgleda pun klanova i nesređenih odnosa, a ronjenje na dah zapravo još nije zaživjelo kao sport.

    Na samom natjecanju je u jednoj varijanti postojala mogućnost da malo vremena uštedimo tako da popunimo praznine u startnoj listi. To bi zančilo pomicanje zadnjih natjecatelja (Bitenc i Štampfer) u sredinu, na što su oni pristali i na čemu im zahvaljujem.

    Na idućem natjecanju će sve biti sigurno bolje, a nadam se i rezultati Hrvatskih natjecatelja ;)

    Pozdrav,

    Joško Meter

    tajnik RK Submania

    #11023

    pehtran
    Član

    Joško, pohvale z moje strani! Jaz sem vesel, da se sploh kdo loti organizacije tekem, zato se pomanjkljivosti vedno oprostijo! Jaz sem se imel super! (ne opravičuj se zaradi hrvaščine – važno, da se razumemo!)

    Miha

    #11024

    Zdravo Joško

    brez skrbi, ni nobenega problema če pišeš v hrvaščini, mi bomo pa pač odgovarjali v slovenščini. Glavno, da se razumemo kot je že Miha rekel.

    Tudi iz moje strani sledijo pohvale. Mislim, da ste se potrudili maksimalno, vsega pa sprve tudi ne gre naredit 100%. Siguren sem, da naslednje leto nebo problemov z bazenom 😆 . Napake se pa pač pojavljajo važno je da ste odprti za nasvete in da se želite popravit.

    Jaz sem bil s tekmovanjem zadovoljen predvsem zaradi prijaznosti organizatorjev. OK spreminjanje bazena ni ravno najboljša stvar ampak razumem da se zgodi. Meni osebno je bilo vseeno v katerem bazenu je zato se s tem tudi nisem obremenjeval. Sem pa siguren da je bil marsikdo zaradi tega prizadet. Tisto o štartnih listah je čisto lari fari. Ko si tako daleč tako ne moreš več prav razmišljat kje si… Kot že rečeno pa aida dopušča možnost žrebanja štartnih mest. Roki za protožbe.. hmm, bo bolje naslednje leto, sem siguren, letos pa k sreči ni bilo pritožb.

    Joško naslednje leto sigurno spet pridemo. Upam, da boste ostali tako zagreti in delavni še naprej.

    #11025

    Josko
    Član

    SanSan wrote:

    Zdravo Joško

    Tudi iz moje strani sledijo pohvale. Mislim, da ste se potrudili maksimalno, vsega pa sprve tudi ne gre naredit 100%. Siguren sem, da naslednje leto nebo problemov z bazenom 😆 .

    Za svaki slučaj, počet ćemo graditi vlastiti bazen :)

    Hvala na podršci,

    Pozdrav

    Joško

    #11026

    Jure Daić
    Admin

    Zdravo Joško!

    Meni se je tekma zdela ok. Kar se sojenja in skrbi za varnost tiče je bilo vse super in to je najpomembnejše. Za zaplete na bazenu niste bili krivi vi. Tudi v MB se je pred leti baje enako dogajalo pri organizaciji tekme HP in PP, zato smo bili mi pri organizaciji naše tekme bolj previdni.

    Mene osebno prestavljanje za 2 uri ni motilo in sprememba na 50m bazen mi je bila ok. Treniral sem samo v 25m bazenu, za tekme pa mi bolj odgovarja 50m.

    Mogoče je bila edina pomanjkljivost, da se ni pustilo časa za pritožbe na rezultate ampak pritožb sploh ni bilo. Razumem zakaj ste pohiteli z objavo, ker je kopališki mojster zahteval da zapustimo bazen.

    Mogoče še en nasvet za prihodnje. Na tekmovanju je bilo trenerju prepovedano davat tekmuvalcu informacije glede surface protokola in mu povedat koliko časa je minilo. Lahko pa si tekmovalcu govoril dihaj, dihaj,…. Kaj pa če bi bili na tekmi Madžari in nihče od sodnikov ne bi razumel kaj trener govori tekmovalcu? Na SP v Švici smo lahko vsi pomagali tekmovalcu. Tudi Sietas je pri 208m pozabil na očala in naenkrat se je 100 ljudi zadrlo “googles”. Še nekaj trener ni smel povedat koliko časa ima tekmovalec na voljo da opravi surface protokol. Kaj pa če se dogovori s tekmovalcem da mu bo 10 s govoril dihaj, dihaj,….? Po 10s bo trener vtihnil, po 15s se bo zadrl dihaj, potem tekmovalec vseeno ve koliko časa ima na voljo.

    Samo tako naprej in nasledje leto bo tekma brez napak!!! Se spet vidimo!

    LP Jure

    #11027

    Že zadnjič sem se hotel oglasiti.

    Mislim, da ni bilo napake pri pritožbah. Vaš sodnik je prišel v bife povedati, da so rezultati objavljeni in da je začel teči čas za pritožbe. Vsi so imeli polna usta dela, mogoče niso slišali ali se jim ni dalo iti gledat. Tako da je čas tekel do izpisa diplom. Čisto dovolj.

    Problem je bil edino urnik in mnogoče ta 25/50m bazen.

    Glede kritik pa to, da so vse dobrodošle. Po tekmi v MB smo bili vsi popluvani, pa čeprav ni bilo pri napakah tako hudo, kot so govorili.

    Upam, da boste tekmovalci iz hrvaške polnoštevilno prišli v Maribor, na našo tekmo, ki bo 3.-4. marca 2006. Na vaš naslov na WEB-u sem poslal dopis, želel bi e-naslov vseh vaših mednarodnih sodnikov, lahko prosiš Joško, da mi odgovorijo nanj in pošljejo naslove.

    Hvala.

    #11028

    Joško še ena stvar. Našim: Daiću, Kompanu in Štampferju so na tekmi odvzeli zdravniška potrdila in jih nato niso vrnili. Ne vem ali ste mislili, da morate to shranit ali kaj ampak zdravniška potrdila organizator običajno samo pogleda in jih potem takoj vrne. Ta potrdila tudi niso zastnj veljajo pa eno leto, tako da bi prosil če se jim to lahko nekako vrne.

    Hvala

    #11029

    Josko
    Član

    Pozdrav,

    e-mail adrese sudaca sam poslao, tj. odgovorio na onaj mail prije tri dana. Mogu ponoviti ako nisi dobio.

    Naknadno sam se sjetio da su neki od vaših natjecatelja trebali liječničke potvrde natrag.

    Neka mi se samo jave, pa ću im poslati. Ili mogu još malo pričekati, pa ću poslati zajedno sa video materijalima :)

    Nešto je snimljeno podvodno i trebao bih uskoro doći do toga. Htjeli bi to kombimirati sa sudačkim snimkama, a za to će trebati još malo vremena.

    Joško

    #11030

    Jure Daić
    Admin

    joško za zdravniška potrdila se mi ne mudi, tako da jih pošlji kar z video posnetki. Tudi jaz sem pozabil po tekmi, da je potrdilo še vedno pri vas, če bi se spomnil, bi ga vzel, ni panike.

    #11031

    Duro
    Član

    ja sej se res se ne mudi za potrdila…bi jih pa blo fajn nazaj dobit….

    #11032

    Nisem dobil naslovov sodnikov. Lahko pošlješ še enkrat. Hvala

    #11033

    Josko
    Član

    Budući da nitko iz kluba trenutno nema vremena baviti se DVD-om (ima jako puno materijala, a htjeli bi to pošteno napraviti), bolje da vam ja pošaljem liječničke potvrde, a DVD kad bude.

    Pa molim neku adresu na koju bi mogao poslati sve. Ili ako netko dolazi u ZG ovih dana ili na sajam, možemo to tako riješiti.

    Pozdrav,

    Joško

    #11034

    Neznam koji če biti sajam sada u Zagrebu ajde reci mi .

    #11035

    Josko
    Član

    Mislio sam na Sajam sporta i nautike. Veliki broj onih koje zanima podvodni ribolov i ronjenje dolaze na taj sajam i iz drugih mjesta, čak i s mora.

    Tako da je na neki način mjesto susreta podvodnih ribolovaca koji se inače znaju samo preko Interneta. Sjećam se da sam lani sreo i neke Slovence.

    #11036

    Mitch
    Član

    Josko

    Ker po vsej verjetnosti ne pridem na sejem bi te prosil, če lahko potrdila pošlješ na moj naslov: MITJA ŠTAMPFER REgentova 16, 2000 Maribor.

    Hvala in upam, da se vidimo v Mariboru.

    Pozdrav, Mitja

    #11037

    Josko
    Član

    OK. Sve potvrde ću poslati na tvoju adresu.

    I ja se nadam da ću doći u Maribor. Ne kao natjecatelj (već dulje vrijeme zbog obaveza ne treniram), ali bi volio biti barem u publici.

    Pozdrav,

    Joško

    #11038

    Lansko leto nisem mogel na ta sejem Sport i nautika ,ker sem bil zaseden .Letos pa sigurno pridemo v delegaciji iz H2O ,da vidimo kaj je novega in še kaj…

    #11039

    Mitch
    Član

    Joško hvala za zdravniška potrdila. Sem jih prejel že pred nekaj dnevi.

    Se vidimo naslednji vikend!

    Lp, Mitja

    #11040

    pehtran
    Član

    Mitja, a so poslali mogoče tudi moje potrdilo?

    Miha Pribošič

  • Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.
X
vrh