H2O team potapljanje

Home redesign H2O team forum POTAPLJANJE NA VDIH – APNEA apnea tekmovanja 11. apnea Submania Cup Zagreb

11. apnea Submania Cup Zagreb

  • Avtor
    Prispevki
  • #9053

    Jure Daić
    Admin

    V Zagrebu je med 20 in 21. Novembrom 2015 potapljaški klub Submania organiziral že 11. tradicionalno bazensko tekmovanje v potapljanju na vdih.

    Tekmovanje je potekalo v vseh treh bazenskih disciplinah, po pravilih AIDA oz. CMAS. V petek je potekalo tekmovanje v dinamični apneji brez plavuti (DNF), v soboto dopoldne v statični apneji (STA), popoldne pa še v dinamični apneji z plavutmi (DYN). Od slovenskih tekmovalcev so se tekmovanja udeležili Andrej Ropret, Žan Petek (oba H2O Team) in Robert Tasic (Apnea Slovenija).

    V DNF je Andrej z 130m zasedel 1. mesto v razvrstitve AIDA, Žan pa z 128m prav tako odlično 2.mesto. Robert Tasič je bil z 75m dober četrti.

    V STA je Andrej z rezultatom 7 minut 1 sekunda dosegel 2. mesto.

    V DYN je Andrej z uspešno preplavanimi 226m pometel z konkurenco in dosegel najboljši rezultat tekmovanja (drugi najboljši tekmovalec je zaostal 26m). Do novega državnega rekorda mu je zmanjkalo le 4 m. Žan je preplaval 158m, Robert pa 116m.

    V razvrstitvi tekmovanja po AIDA pravilih je Andrej zmagal, Žan pa je bil 3. Za Andreja je to letos že tretja zmaga v skupni razvrstitvi na mednarodnem AIDA tekmovanju. Zmagal je že v Beogradu in Sofiji. V skupni razvrstitvi vseh tekmovalcev AIDA+CMAS je Andrej dosegel 2. mesto, takoj za svetovnim podprvakom Vanjo Pelešem.

    Andrej je postavil nov slovenski rekord po številu točk zbranih na enem bazenskem tekmovanju. Nov mejnik je postavil zelo visoko na 262,2 točke, dosedanji rekord je imel Jure Daić s 238,4 točkami. Ker sta Andrej in Žan svoje nastope suvereno zaključila z belimi kartoni, se nadejamo izvrstnih rezultatov tudi na prihodnjih tekmah. Čestitke vsem tekmovalcem!

    Vsi rezultati so objavljeni tukaj: http://www.submania.hr/docs/subkup11/Results2015.pdf.

    Rezultati v kategorizaciji AIDA za H2O team:

    1. mesto SKUPNO Andrej Ropret 262,2 točke

    1. mesto DYN Andrej Ropret 226m

    1. mesto DNF Andrej Ropret 130m

    2. mesto STA Andrej Ropret 7 min 1s

    2. mesto DNF Žan Petek 128m

    3. mesto DYN Žan Petek 158m

    3. mesto SKUPNO Žan Petek 143 točk

    3. mesto EKIPNO (Andrej in Žan)

    LP Jure

    #30864

    citro
    Član

    Čestitke vsem za dosežene rezultate, kar se pa nadaljnjih tekem tiče, pa je Žan ostal dolžnik v DYN, saj je na treningih pred tekmo nizal vzpodbudne dolžine

    LP Miran

    #30865

    zubatac
    Član

    Daić wrote:

    V Zagrebu je med 20 in 21. Novembrom 2015 potapljaški klub Submania organiziral že 11. tradicionalno bazensko tekmovanje v potapljanju na vdih.

    Tekmovanje je potekalo v vseh treh bazenskih disciplinah, po pravilih AIDA oz. CMAS.

    Andrej je postavil nov slovenski rekord po številu točk zbranih na enem tekmovanju. Nov mejnik je postavil zelo visoko na 262,2 točke, dosedanji rekord je imel Jure Daić s 238,4 točkami. Ker sta Andrej in Žan svoje nastope suvereno zaključila z belimi kartoni, se nadejamo izvrstnih rezultatov tudi na prihodnjih tekmah. Čestitke vsem tekmovalcem!

    Rezultati v kategorizaciji AIDA za H2O team:

    1. mesto SKUPNO Andrej Ropret 262,2 točke

    LP Jure

    malo sem pobrskal po spominu in zapiskih pa me, tako retorično zanima :

    Samo Jeranko je na tekmi Vertical Blue 2014 dosegel :

    107 m CVT

    76m CNF

    85m FIM in

    če znamo računat dosegel 268 točk

    mislim(ne vem mogoče se motim), da je tukaj že 2014 postavil en mejnik ??

    kaj praviš Jure?

    drugače PA VSEM ČESTITKE ZA ODLIČNE REZULTATE!!

    #30866

    Jure Daić
    Admin

    Prav imaš, drži. Sem zgoraj dopisal ”na bazenskem tekmovanju”.

    Ta globinska tekmovanja se ne dajo primerjat z bazenskimi. Na Vertical Blue je tekmovanja trajajo 9 dni (5 ali 6 tekmovalnih in vmes dnevi počitka). Logično je, da se tu lahko naredijo maksimalni potopi v vseh disciplinah in če 1x ne uspe se poizkusi naslednji dan. Andrej je imel 3 max potope v manj kot 24 urah in to je klasika na večini bazenskih tekmovanj. Na STA je šel iz vode takoj po 7min čeprav je imel dosti rezerve, pa je taktiziral in šparal moči za DYN. DNF pa sploh ni resno odplaval.

    Po drugi strani pa se tudi globinskih tekmovanj ne da primerjat med seboj. Ena trajajo 3 dni, druga 9 dni. Ena so v blue holl-ih, kjer so dosti boljši pogoji kot npr. Grčija, Francija, Hrvaška,…

    Je pa +260 točk vrhunsko ne glede ali je doseženo v bezenu ali na globinskem tekmovanju.

    LP Jure

    #30867

    zanpetek
    Član

    Naj še jaz dodam svoje.

    2 dni pred tekmo sem grdo zbolel in skoraj ne bi odšel v Zagreb. Popil sem hektolitre čaja in pojedel vse kar bi lahko pomagalo, tako da sem do petka nekako bil sposoben plavat. Žaba je bila ok, 128 m je izenačitev mojega osebnega rekorda, lahko pa bi šlo še verjetno veliko dlje. Že kar nekaj časa se ubadam z pravilno obtežitvijo, zadnje čase mi nosi noge navzgor in je moja drža pri drsenju poševna, kar pa jemlje metre. Eksperimentiral sem premalo in pustil stvar stati takšne kot so. Glavni naloga je bila plavut, saj sem tukaj napredoval največ, 2 tedna pred tekmo sem v 25 m bazenu odplaval 175m brez težav, teden dni pred tekmo pa okoli 180m in tudi sem čutil, da še je nekaj rezerve. V soboto sem izpustil statiko, samo zato, da bi bil maksimalno spočit za dinamiko. No plan se ni izšel, takoj ko sem se potopil sem začutil, da so noge težke, ne vem kaj sem naredil pred potopom ali uspelo mi je utež poriniti navzgor tako da nisem mogel rok naslonit lepo na glavo in še obleko mi je začelo močno zalivat, potop sem konačal na 158m kar je bilo zame veliko razočaranje. Po tekmi sem si vzel 7 dni pavze, da sem se lahko v miru pozdravil in postavil plane za naprej. Februarja z Andrejm potujem v Rigo in tam želim pokazat kar zmorem. Veliko moram storiti na sami tehniki( predvsem pri plavuti), saj plavam obupno, tudi obtežitev moram izboljšat( pri žabi sem že na pravi poti) in takrat lahko mirno rečem, da bodo rezultati veliko boljši.

    #30868

    Jure Daić
    Admin

    Lepo si napredoval Žan. Bo prav zanimivo spremljat kako daleč bo šlo na naslednjem tekmovanju.

    Tukaj pa je še posnetek Andrejevega potopa.

    [youtube]v8yHNkU4vXw[/youtube]

    LP Jure

    #30869

    citro
    Član

    Po tihem sem pričakoval Žan, da boš potegnil tam blizu 200 ke… pa drugič. pa če bi plavutko… (Žan, ve kaj mislim hehe)

    LP Miran

  • Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.
X
vrh